Aktualności

Ocieplą budynki i wyremontują drogi

2017.09.13 14:10 , aktualizacja: 2017.09.13 15:26

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Dzięki wsparciu unijnemu w wysokości ponad 12,6 mln zł pod koniec przyszłego roku mieszkańcy powiatu wyszkowskiego będą podróżowali przebudowaną drogą powiatową przebiegającą przez gminy Brańszczyk i Długosiodło. Dofinansowanie umożliwi także termomodernizację pięciu budynków użyteczności publicznej.

 

Umowy w tej sprawie podpisali dziś wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele powiatu wyszkowskiego.

 

Przebudowa drogi powiatowej

Prace będą polegały na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni na odcinku blisko 18 km i poszerzeniu jej o 6 m. Przebudowane zostaną 3 skrzyżowania i 3 mosty. Ponadto powstanie prawie 5 km nowych chodników i ponad 12 km ścieżek rowerowych. Projekt uwzględnia także modernizację rowów, poboczy i przepustów oraz nowe oznaczenia poziome i pionowe. Inwestycja poprawi spójność regionalną sieci drogowej, łącząc drogi powiatowe z drogami krajowymi i siecią transportową TEN-T.

 

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej

Inwestycja dotyczy 5 budynków, w których mieszczą się: Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie, DPS w Brańszczyku (budynek główny, „Hostel” i internat). Prace obejmą m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów. Projekt zakłada także remont schodów, pochylni, wymianę rynien, dachów i kominów oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Dodatkowo na dachu budynku głównego DPS w Brańszczyku pojawią się instalacje solarne. Fundusze unijne umożliwią racjonalną i oszczędną gospodarkę zasobami energetycznymi w budynkach – zmniejszą koszty eksploatacyjne i emisję zanieczyszczeń do środowiska.

 

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podpisuje egzemplarz umowy Podpisanie umowy to zielone...
  • czek trzymjąprzedstawicieli Samorządu Wojewdóżtwa Mazowieckiego obok stoją przedstawicele powiatu wyszkowskiego Po podpisaniu umowy...
  • uczestnicy oglądają prezentację przygotowaną przez starostwo powiatowe W przyszłym roku...

Liczba wyświetleń: 412

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.