Aktualności

Rusza „Misja Kampinos”

2017.09.13 14:00 , aktualizacja: 2017.09.13 16:01

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Samorządowcy przy stole w tle godło projektu z łosiem Podpisanie listu...

„Misja Kampinos” to nowa lokalna marka, która ma przyciągnąć na Mazowsze turystów i inwestorów, ale też informować o ofercie turystycznej regionu. Do jej współtworzenia przyłączył się Samorząd Województwa Mazowieckiego. W Izabelinie podpisano list intencyjny.

 

– Kampinoski Park Narodowy to jedno z ulubionych miejsc odpoczynku już nie tylko mieszkańców stolicy. Nic dziwnego – kontakt z przyrodą, świeże powietrze, czas spędzony na łonie natury to rodzaj wypoczynku, którego coraz częściej szukamy. To wszystko mamy właśnie w Kampinosie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Wypoczynek będzie atrakcyjniejszy

Kampinoski Park Narodowy to jedno z piękniejszych miejsc na Mazowszu. Rozległe lasy, malownicze łąki, miejsca naznaczone historią, 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz 200 km rowerowych, ścieżki i ośrodki edukacyjne – to wszystko sprawia, że turyści wybierają właśnie Kampinos. Co roku odwiedza go milion osób.

 

Jestem przekonana, że za sprawą tego projektu mieszkańcy Mazowsza będą jeszcze chętniej odwiedzali Kampinos, a wypoczynek na nowych ścieżkach i trasach turystycznych będzie jeszcze bardziej atrakcyjny – przekonuje Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.

 

Region z misją. Misją Kampinos

Nowe szlaki turystyczne, promocja produktów regionalnych oraz informowanie o aktualnej ofercie turystycznej i rekreacyjnej Mazowsza – to główne założenia marki „Misja Kampinos”, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem”.

 

Chcemy, aby oznaczenie marką „Misja Kampinos” było postrzegane jako wyróżnienie danych towarów, usług czy miejsc. Klienci powinni wiedzieć, że jest ona gwarancją dobrej jakości i niezawodności produktów. Przedsiębiorcy, że przystępując do programu mogą liczyć np. na promocję danego produktu – wyjaśnia Paweł Białecki, prezes zarządu Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem”.

 

Zdrowe lokalne marki

Docelowo stowarzyszenie chce przyznawać certyfikaty Marki Lokalnej „Misja Kampinos” lokalnym firmom, obiektom turystycznym, m.in. hotelom, obiektom noclegowym czy agroturystycznym. Certyfikat otrzymać będą mogły również produkty kulinarne, nawiązujące do lokalnej tradycji, a przy tym zdrowe i ekologiczne, a także restauracje lub inne obiekty gastronomiczne serwujące regionalne dania.

 

O oznaczenie ubiegać będą się też mogli organizatorzy wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, np. historycznych i patriotycznych związanych z dziedzictwem lokalnym, ale także wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, np. festynów rodzinnych, pikników historycznych, koncertów itp.

 

Wydarzenie uświetniło otwarcie wystawy fotograficznej „Wisła – królowa polskich rzek” autorstwa Artura Tabora.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 700 kB, Liczba pobrań: 139

Liczba wyświetleń: 597

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.