Aktualności

Mistrzowie walki o życie

2017.09.14 09:25

Autor: Eliza Śniegocka-Walkiewicz, (ZD), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W mistrzostwach w ratownictwie medycznym sukcesu odniosły ztery mazowieckie drużyny Dyrektor Agnieszka...

Cztery drużyny ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie osiągnęły w tym roku wspaniałe wyniki w regionalnych mistrzostwach w ratownictwie medycznym. Drużynom sukcesu pogratulowała dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM Agnieszka Gonczaryk.

 

Słowa uznania

Z wielką radością i satysfakcją obserwuję prężny rozwój Warszawskiego Pogotowia Ratunkowego. Jestem pełna podziwu i uznania dla Państwa profesjonalizmu, zaangażowania, szybkości, sprawności i skutecznego działania. Dziękuję za codzienny trud i poświęcenie w walce o ludzkie życie i zdrowie

–powiedziała dyrektor Agnieszka Gonczaryk.

 

Pasmo sukcesów

W XV Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym warszawscy ratownicy medyczni zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Zespół w składzie: Ryszard Sporek, Kamil Bieńkowski, Mariusz Nasiłowski zdobył także puchar marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Mariusz Sobieszek, Jarosław Kwiatkowski i Łukasz Bilski to skład kolejnego zespołu, który zdobył drugie miejsce w kwalifikacji generalnej tych mistrzostw.

Wielki sukces naszych ratowników medycznych to również zdobycie ósmego miejsca w kwalifikacji generalnej VIII Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym Chełm 2017.Tym razem Mazowsze reprezentowali: Remigiusz Rajs, Piotr Jagodowski i Kamil Brike.

Natomiast siódme miejsce w kwalifikacji generalnej XIII Podlaskiego Rajdu Ratownictwa Medycznego zdobyli: Marek Wroński, Marcin Osiak i Wojciech Sawicki.

Sukcesy wszystkich zespołów pozwoliły zakwalifikować się im do XVI Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym Kraków 2017 r.

 

Zmagania mistrzów

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym to jedno z największych dorocznych wydarzeń w świecie ratownictwa medycznego, które jest podsumowaniem odbywających się w ciągu całego roku eliminacji regionalnych. Udział w mistrzostwach weźmie około 50 najlepszych drużyn ratowników medycznych z całej Polski. Zespoły będą musiały się zmierzyć z różnymi zadaniami. XVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym organizuje w tym roku Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

Liczba wyświetleń: 2281

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.