Aktualności

Suchożebry: nowy punkt utylizacji odpadów

2017.09.19 10:10 , aktualizacja: 2017.09.19 14:05

Autor: Agnieszka Czachorowska-Jakoniuk (MJWPU), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Samorządowcy z dokumentem w teczce na tle baneru Mazowsza Wicemarszałek Janina Ewa...

Dzięki środkom unijnym jeszcze w tym roku na ternie gminy Suchożebry powstanie wzorcowy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

 

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma blisko 400 tys. zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2014–2020. Całkowita wartość projektu przekracza 790 tys. zł.

 

Dokupią pojemniki

Zrealizowana w Woli Suchożebrskiej inwestycja obejmie swym zasięgiem ponad 4,6 tys. mieszkańców. Będzie stanowiła integralną część zaplanowanego systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Suchożebry i Zakładu Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej.

 

W ramach projektu oprócz budowy PSZOK-u przewidziany jest też zakup wózka widłowego, kontenerów i pojemników na odpady, a także wyposażenia portierni.

 

Dodatkowy odzysk surowców

Dzięki realizacji inwestycji poprawi się funkcjonalność zakładu. Odbierze więcej selektywnie zbieranych odpadów komunalnych, które w punkcie PSZOK będą poddawane kolejnym procesom m.in. ponownemu użyciu, recyklingowi czy też odzyskowi innymi metodami.

 

Liczba wyświetleń: 401

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.