Aktualności

KSOW nagrodził orkiestry dęte

2017.09.18 12:10 , aktualizacja: 2017.09.19 08:31

Autor: Marcin Rzońca (RW), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • trzech muzyków w trakcie gry w strażackuch strojach galowych Pobierz: trzech muzyków w trakcie gry w strażackuch strojach galowych W konkursie nie mogło...
  • Przedstawiciel orkiestry odbiera symboliczny czek Pobierz: Przedstawiciel orkiestry odbiera symboliczny czek Głowna nagroda - 5000 zł –...
  • wspólne zdjęcie wszystkich uczestników Pobierz: wspólne zdjęcie wszystkich uczestników Zagrało ponad trzystu...
  • czterec hczłonków komisji pochyla się nad notatkami robionymi w trakcie występów Pobierz: czterec hczłonków komisji pochyla się nad notatkami robionymi w trakcie występów Komisja konkursowa nie...
  • nagrody odbierają najmłodsi laureaci Pobierz: nagrody odbierają najmłodsi laureaci Nagrodziła więc także...
  • orkiestra dziękuje za owacje Pobierz: orkiestra dziękuje za owacje Drugi raz z rzędu II...
  • czlonkowie orkiestry Pobierz: czlonkowie orkiestry Zdobywca III nagrody –...
  • zgromadzona publiczność Pobierz: zgromadzona publiczność Tegoroczny konkurs zagościł...

Kozienicka Orkiestra Dęta Furioso zdobyła główną nagrodę w IV konkursie na najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Poziom był jednak tak wyrównany, że z Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach (powiat siedlecki) żadna orkiestra nie wróciła bez wsparcia finansowego.

 

W niedzielę 17 września Dom Pracy Twórczej Reymontówka stał się areną muzycznych zmagań siedmiu orkiestr dętych z całego Mazowsza. Przez cały dzień rozbrzmiewały tam polskie i światowe standardy, aranżacje muzyki poważnej i filmowej, tematy klasyczne, znane i zaskakujące. Orkiestry podeszły bardzo poważnie do rywalizacji, nierzadko szykując się do niej niemalże do ostatniej chwili.

 

 

– Zachęcam samorządowców do wspierania orkiestr dętych – agitował przewodniczący komisji konkursowej Marian Chmielewski – To niejednokrotnie jedyna możliwość, by nasze dzieci, nasza młodzież pokochała muzykę, zaczęła się jej uczyć poznając jej bogactwo i walory, a przy okazji poznawała bliższe i dalsze otoczenie, region i kraj.

Ostateczna klasyfikacja

Po całodniowych przesłuchaniach komisja konkursowa – przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, Starostwa Powiatowego w Siedlcach oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie – zdecydowała, że nagrodzi nie tylko wszystkie siedem orkiestr konkursowych, ale także wszystkich kapelmistrzów i szóstkę najmłodszych muzyków.

 

–Orkiestry z roku na rok coraz lepiej przygotowują się do tego przeglądu. Widać w nich autentyczną wolę walki i rywalizacji – mówi kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Tłuszcz Sławomir Łagocki.

 

Tytuł Najlepszej Orkiestry Dętej KSOW i 5.000 zł wywalczyła w tym roku Orkiestra Dęta Furioso z Kozienic. II miejsce i 3.500 zł podobnie jak w ubiegłym roku trafiły do Orkiestry Dętej ze Starej Białej. III nagrodę (2 500 zł) zdobyła Radzimińska Orkiestra Dęta.

 

Wyróżnienia tegorocznego konkursu na najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (każde warte 1 000 zł) trafiły do Orkiestry OSP Łukomie, Orkiestry Dętej Boni Angeli z Jedlni, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jońca oraz Parafialnej Orkiestry Dętej ze Szczutowa.

 

Poza konkursem licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać także mini koncertów orkiestry OSP Mordy oraz – gwiazdy niedzielnego popołudnia – ubiegłorocznego zwycięzcy, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza. Wszystko to sprawiło, że niedziela w Reymontówce była prawdziwym świętem muzyki.

Liczba wyświetleń: 425

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.