Aktualności

Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem

2017.09.19 13:15 , aktualizacja: 2017.09.20 10:26

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Ponad 3 mln zł na wykonanie termomodernizacji budynków oświatowych i Ośrodka Sportu i Rekreacji „HURAGAN” otrzyma gmina Wołomin. Natomiast ponad 2,5 mln zł dofinansowania na utworzenie Muzeum Polskiej Wódki trafi do Fundacji Polska Wódka. Środki pochodzą z RPO WM 2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

 

 

Termomodernizacja szkół

W drugiej połowie przyszłego roku termomodernizację przejdą cztery budynki publiczne w gminie Wołomin: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zespół Szkół nr 5 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji "HURAGAN" w Wołominie, a także Zespół Szkół w Czarnej. W ramach prac w budynkach modernizowane będą instalacje centralnego ogrzewania i oświetleniowe a także ocieplone ściany zewnętrzne, stropodachy, dachy. Pojawią się nowe okna i instalacje fotowoltaiczne. Dzięki inwestycji zmniejszą się koszty ogrzewania i energii elektrycznej oraz ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

 

–Głównymi beneficjentami projektu jest społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, personel. Dzięki inwestycji polepszą się warunki do nauki, a koszty ogólne ponoszone przez szkoły – znacznie obniżą. Zaoszczędzone w ten sposób środki mogą zostać wykorzystane np. na zakup pomocy naukowych – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie

Już wiosną przyszłego roku będzie można zwiedzać placówkę. Muzeum powstanie na terenie dawnej wytwórni wódek „Koneser” na warszawskiej Pradze-Północ, w zabytkowym budynku rektyfikacji. Pomogą w tym środki unijne, którymi uda się sfinansować m.in. wykończenie i aranżację wnętrz pięciu galerii ekspozycyjnych oraz sali kinowej. Muzeum przyczyni się do propagowania historii i tradycji narodowego trunku – „Polskiej Wódki”, który uzyskał unijną rejestrację Chronionego Oznaczenia Geograficznego oraz będzie promować kulturę odpowiedzialnej konsumpcji. Stanie się atrakcyjnym miejscem na turystycznej mapie stolicy.

  • beneficjenci i członek zarządu Ewa Lanc zdjęcie zbiorowe Pobierz: beneficjenci i członek zarządu Ewa Lanc zdjęcie zbiorowe Podpisanie umów na unijne...
  • zaproszone osoby rozmawiają przy stole Pobierz: zaproszone osoby rozmawiają przy stole Zanim podpisano dokumenty...
  • podpisuje dokument Pobierz: podpisuje dokument Sygnatariuszem jednej z...

Liczba wyświetleń: 524

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.