Aktualności

Bliżej kultury – doświadczenia animatorów

2017.09.21 15:25 , aktualizacja: 2017.09.25 08:19

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

W czwartek w Kozienickim Domu Kultury odbył się II Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury. To pierwsze w regionie wydarzenie w całości adresowane do osób działających w tym obszarze. Wydarzenie otworzył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Ważna inicjatywa

Założeniem organizatorów było zainicjowanie spotkania integrującego środowiska animatorów kultury, edukatorów pracujących w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, szkołach, a także osób będących niezależnymi liderami życia lokalnego, artystów i wszystkich tych, którym bliskie są zagadnienia animacji kultury.

 

Miejsce ma znaczenie

Wydarzenie odbywa się w niebanalnych miejscach. Podczas pobytu w Kozienicach uczestnicy mieli okazję zwiedzić nowoczesną siedzibę Kozienickiego Domu Kultury – Centrum Kulturalno-Artystycznego, a także cieszyć się urokami malowniczej okolicy.

 

Nie bez znaczenia jest wybór miejsca obrad Konwentu. Prężnie działający Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka już od wielu lat gości na mapie edukacji kulturalnej województwa mazowieckiego – powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury to wydarzenie, które:

 

  • stwarza okazję do dzielenia się opiniami w sprawie ważnych dla środowiska kultury dokumentów;

  • umożliwia wymianę doświadczeń i wzajemną integrację

  • oferuje możliwość doskonalenia zawodowego poprzez bogaty wachlarz specjalistycznych warsztatów.

  • Uczestnicy wydarzenia Pobierz: Uczestnicy wydarzenia Spotkanie cieszyło się...
  • przemawia Rafał Rajkowski Pobierz: przemawia Rafał Rajkowski Wydarzenie otworzył członek...
  • trwa jeden z wykładów Pobierz: trwa jeden z wykładów Udział w wydarzeniu to...

Liczba wyświetleń: 364

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.