Aktualności

Marcin Brdak strażakiem lipca 2017 r.

2017.09.26 11:55 , aktualizacja: 2017.09.28 14:41

Autor: Agnieszka Czerwińska, Wprowadzenie: Agnieszka Czerwińska

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wraz druhem Marcinem Brdakiem oraz przedstawicielami OSP Rybno i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Adam Mróz gratuluje Marcinowi Brdakowi wyróżnienia. Nie obyło się bez...
  • Druh Marcin Brdak. Druh Marcin Brdak - Strażak...
  • Członkowie OSP Rybno oraz Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Komendant Powiatowy...

Pomoc i uratowanie osoby, która targnęła się na własne życie jest czynem pełnym odwagi i wartym docenienia. Za szybkie i profesjonalne działanie druh Marcin Brdak otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca lipca 2017”. Nagrodę wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Najważniejsza jest szybka reakcja

23 lipca po godzinie szóstej rano druh Marcin Brdak przejeżdżał przez miejscowość Wola Rasztowska i zobaczył leżącego przy drodze człowieka, przy którym stał starszy mężczyzna. Okazało się, że młody mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Strażak bez wahania rozpoczął akcję reanimacyjną, którą prowadził aż do chwili przyjazdu pogotowia, co zapobiegło nieodwracalnym zmianom w organizmie poszkodowanego. O życiu ludzkim często decydują sekundy, tak było również w tym przypadku. Dzięki natychmiastowej pomocy druha Brdaka udało się przywrócić młodemu mężczyźnie wszystkie funkcje życiowe i tego samego dnia mógł opuścić szpital.

 

Zasłużona nagroda

Druh Maciej Brdak postawą pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi zasłużył sobie na tytuł „Strażaka Miesiąca lipca 2017”. Bohater jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, a także członkiem OSP Rybno w powiecie wyszkowskim.

W spotkaniu, podczas którego druhowi Marcinowi Brdakowi wręczono nagrodę Strażaka Miesiąca, wzięliudział współpracownicy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie i OSP Rybno. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie st. bryg. mgr inż. Marek Krassowski, a także Adam Mróz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie podkreślili wagę współpracy między tymi jednostkami oraz tempo, w jakim rozwija się straż pożarna w powiecie wyszkowskim.

Serdecznie gratuluję bohaterskiej postawy. To bardzo ważne, byśmy zawsze potrafili reagować w sytuacji zagrożenia życia. Wykazał się Pan olbrzymim profesjonalizmem, zachowując zimną krew i podejmując zdecydowane kroki ratujące poszkodowanego

 – wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska nie kryła dumy i radości z postawy młodego strażaka.

Liczba wyświetleń: 604

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.