Aktualności

Mazowsze wicemistrzem Polski w piłce nożnej!

2017.09.25 14:00 , aktualizacja: 2017.09.27 13:38

Autor: Agnieszka Czerwińska, Wprowadzenie: Agnieszka Czerwińska

• Zawodnicy trzymający nagrody i dyplomy na tle bramki. Radość i duma z sukcesu...
  • Reprezentanci Mazowsza siedzący na trybunach stadionu sportowego. Reprezentanci Mazowsza nie...
  • Zawodnicy trzymający nagrody i dyplomy na boisku do gry w piłkę nożną. (fot. arch. UMWM)

W Ostródzie odbył się jubileuszowy X turniej o Mistrzostwo Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej. W zawodach uczestniczyło 15 reprezentacji, wśród których znaleźli się także zawodnicy z Mazowsza.

Ważne kwalifikacje

Na samym początku wydarzenia było sporo niewiadomych. Nasi reprezentanci pierwszego dnia spisywali się znakomicie, wygrali mecze z województwem małopolskim (3:1), lubelskim (2:1), kujawsko-pomorskim (4:0) oraz zachodniopomorskim (1:0). Mimo prowadzenia w swojej grupie po pierwszym dniu rozgrywek, nie mogli być jeszcze pewni awansu.

Drugi dzień rozpoczęli od bardzo ważnego bezbramkowego remisu z województwem lubuskim. W ostatnim meczu grupowym Mazowszanie nie dali szans reprezentantom z pomorskiego, pokonując ich 2:0 i pieczętując awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Ostateczna walka

W półfinale na Mazowszan czekali gospodarze turnieju – silne województwo warmińsko-mazurskie. Mecz był bardzo wyrównany, ale dobra i konsekwentna gra wyprowadziły naszą ekipę na dwubramkowe prowadzenie.

W finale nasi zawodnicy zmierzyli się z reprezentacją łódzkiego, przeciwnicy od początku turnieju wyróżniali się formą. Ostatni mecz mistrzostw, jak na mecz finałowy przystało, był widowiskiem sportowym, obfitującym w zwroty akcji i dramaturgię do samego końca. Pod koniec pierwszej połowy spotkania jedna z akcji naszych graczy zakończyła się bramką dającą prowadzenie. Faworytami pozostaliśmy przez dłuższą część drugiej połowy, jednak ambitnie grający przeciwnicy zdołali na dwie minuty przed końcem meczu doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Tam minimalnie lepsze okazało się województwo łódzkie – wygrywając serię rzutów karnych 3:2 ostatecznie odebrało nam złoty medal w Mistrzostwach Polski Urzędów Marszałkowskich. Brąz przypadł natomiast gospodarzom z Warmii i Mazur.

Niemała satysfakcja

Mistrzostwa Polski w Ostródzie były bardzo udanym turniejem dla reprezentacji z Mazowsza. Nasi zawodnicy w regulaminowym czasie gry nie przegrali żadnego spotkania. Podsumowaniem bardzo dobrej gry całej drużyny były także dwa indywidualne wyróżnienia dla zawodników z Mazowsza. Najlepszym strzelcem turnieju z 12 trafieniami został Kamil Nalewka, natomiast najlepszym bramkarzem Artur Pręgowski, który przepuścił tylko 4 bramki.

Za rok organizatorem XI edycji turnieju będzie województwo mazowieckie, a miastem-gospodarzem Płock.