Aktualności

Kolejne drogi gotowe

2017.10.09 10:45 , aktualizacja: 2017.10.10 13:06
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Wsparcie unijne wyniosło przeszło 2 mln zł Droga Goszczyn–Daltrozów...
Uroczystośc odbyła się w Daltrozowie Otwarcie oddanych do użytku...

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Promna i powiatu białobrzeskiego. Zakończyła się przebudowa dwóch dróg powiatowych – Goszczyn–Daltrozów oraz Jasieniec–Promna.

 

Realizacja inwestycji wartej ponad 3,1 mln zł była możliwa dzięki wsparciu z funduszy unijnych w ramach PROW 2017–2020. W uroczystym otwarciu dróg wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

Z unijnym wsparciem

Inwestycję obejmującą przebudowę w sumie ponad 10 km dróg powiatowych zrealizował powiat białobrzeski. Wsparcie unijne wyniosło przeszło 2 mln zł. Prace prowadzone były w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

 

Znaczenie dla regionu

Marszałek pogratulował władzom powiatu białobrzeskiego realizacji przedsięwzięcia i skutecznego aplikowania o dofinansowanie.

Spójne skomunikowanie ze sobą poszczególnych miejscowości ma istotne znaczenie dla przyszłości naszego regionu i jest jednym z głównych celów, jakie stawia przed sobą Samorząd Województwa Mazowieckiego. Drogi powiatowe są nie tylko gwarantem rozwoju gospodarczego Mazowsza, ale także mają ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa i  jakości życia mieszkańców. Dzięki takim inwestycjom w istotny i zauważalny sposób wzrasta funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych w regionie

 

– powiedział marszałek Adam Struzik podczas uroczystości.

Liczba wyświetleń: 365

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.