Aktualności

Płockie centrum wśród najlepszych

2017.10.18 13:25 , aktualizacja: 2017.10.18 14:09

Autor: Grzegorz Skolimowski, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • NAgrodę wręcza wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska Wręczenie nagrody...
  • Urządzenie służy do odzysku puszek z aluminium Nowoczesny puszkomat, fot....
  • Rozpoczęcie kongresu Inauguracyjna sesja...
  • Przy stole prelegenci Stół prezydialny, fot....

Podczas XXI Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment odbyła się gala finałowa konkurs o Puchar Recyklingu. W kategorii Edukacja Recyklingowa na Mazowszu zwyciężyło Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

 

Kongres Ochrony Środowiska

W czasie dwudniowego kongresu uczestnicy zapoznali się z nowościami związanymi z gospodarką odpadami, pozyskiwaniem zielonej energii, korzyściami płynącymi z selektywnej zbiórki odpadów. Mówiono również o gospodarce o obiegu zamkniętym, kładącej nacisk na recykling odpadów, wodnej oraz problemach związanych z tzw. niską emisją. Każdą sesję tematyczną podsumowano dyskusją.

 

Puchar Recyklingu

W swojej kategorii bezkonkurencyjne okazało się Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku. Wyróżniało się na tle pozostałych kandydatur liczbą podejmowanych działań oraz zaangażowaniem w edukację ekologiczną.Spośród licznych inicjatyw warto wymienić te związane z postawami konsumenckimi (świadomym wyborem produktów przyjaznych środowisku, niezawierających substancji toksycznych, o zmniejszonej masie opakowania), właściwym sposobem postępowania z odpadami oraz sprzątaniem terenów z odpadów pozostawionych w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Centrum od 1993 r. prowadzi ogólnopolską edukację ekologiczną szerokiego grona społeczeństwa – dzieci, młodzieży i dorosłych – aktywizując ich do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, kształtując postawy proekologiczne, upowszechniając wiedzę o przyrodzie i jej ochronie.

Środowisko naturalne z całym swoim bogactwem i różnorodnością, w dobie prężnego rozwoju nowoczesnych technologii i przemysłu, narażone jest na nieodwracalne szkody. Dlatego też wszelkie działania i inicjatywy mające na celu poprawę warunków ekologicznych w najbliższym otoczeniu są bardzo potrzebne. Mają one ogromne znaczenie nie tylko dla ochrony piękna przyrody, ale wpływają także na podnoszenie standardów życia lokalnych społeczności

– podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, gratulując pracownikom centrum wyróżnienia.

Liczba wyświetleń: 443

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.