Aktualności

Będzie rewitalizacja zamku

2017.10.19 13:30 , aktualizacja: 2017.10.19 14:33

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • wizualizacja zamek i most zwodzony Tak będzie wyglądał zamek...
  • wizualizacja pomostu prowadzącego do wieży Będzie można do niego...
  • wizualizacja dziedzińca Na dziedzińcu...

Zamek Książąt Mazowieckich w Liwie czeka gruntowna przebudowa i modernizacja. Umożliwi je wsparcie z budżetu Mazowsza przyznane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

 

Co powstanie?

Nowy most zwodzony, odbudowane mury, oczyszczone piwnice – dzięki tym pracom liwski kompleks będzie nawiązywał do historycznego układu z tzw. przygródkiem, czyli zespołem budynków o charakterze gospodarczo-militarnym.

 

– Poprzez tę inwestycję chcemy nie tylko przywrócić zamkowi i jego otoczeniu dawny blask, ale przede wszystkim poszerzyć naszą ofertę kulturalną i edukacyjną. Liczymy, że uda nam się przystosować go do potrzeb i oczekiwań odwiedzających nas turystów – wymienia Roman Postek, dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

 

Zaplanowane prace będą polegały na rekonstrukcji mostu zwodzonego z pomostem prowadzącym na przygródek oraz pomostu – zbudowanego na palach – prowadzącego do zamku. Projekt zakłada także renowację murów zamku wraz z odtworzeniem ich brakującej części, rewitalizację gotyckich piwnic, a także budowę przystani kajakowej, przenośnych wiat drewnianych, placu zabaw dla dzieci (w stylizacji średniowiecznej) oraz wytyczenia pola namiotowego.

 

Skąd środki?

Koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu Mazowsza. Zakończenie inwestycji zaplanowano na czwarty kwartał przyszłego roku.

Liczba wyświetleń: 1000

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.