Aktualności

Mazowsze się pokazało

2017.10.18 07:45 , aktualizacja: 2017.10.20 09:46

Autor: Kazimierz Kuran (RW), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • przy stoisku produkty oglądają zwiedzający Mazowieckie stoisko...
  • z wyróżnieniem i likierem pozuje do zdjęcia mężczyzna Wśród laureatów jest...
  • przy stoisku stoją panie w regionalnych strojach i panowie z instrumentami Przy stoisku Mazowsza można...

Bogate w regionalne i ekologiczne produkty zaprezentowało Mazowsze w czasie tegorocznych X Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Regionalnej „NATURA FOOD” w Łodzi.

 

Wyróżnienie i przyciągająca oferta

Stoisko Samorządu Województwa Mazowieckiego, które liczyło 45 m2, zaprezentowało oferty 15 wystawców. Odwiedzający targi poznali szeroką gamę produktów regionalnych i ekologicznych. Na stoisku można było skosztować nie tylko tradycyjnie wypiekanego chleba, przetworów przygotowywanych według dawnych receptur, staropolskich wędlin, nalewek, serów czy miodów, ale również papryki. Na bazie tego warzywa Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” przygotowała m.in. pokazy kulinarne, produkty i potrawy. Do wspólnej zabawy gości mazowieckiego stoiska zaprosił natomiast zespół folklorystyczny „Wieniawa”.

 

Nie zabrakło też oficjalnych zaszczytów – Mazowsze doceniono w kategorii produkty tradycyjne. Wyróżnienie Natura Food 2017 otrzymało Gospodarstwo Rolne Wioletta i Dariusz Marcinowscy za Likier Jajeczny Radziwiłłowski.

 

Przedstawiciele Mazowsza zachęcali również do poznawania najciekawszych zakątków regionu, wręczając gościom m.in. foldery i materiały promocyjne z ofertę turystyczno-kulturalną całego województwa. Stoisko cieszyło się więc dużym powodzeniem wśród zwiedzających. Udział Samorządu Województwa Mazowieckiego w tegorocznych targach współfinansowano ze środków Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM.

 

 

Moc chętnych

„NATURA FOOD” jest jedną z największych tego typu imprez poświęconych eko żywności w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Łódzkie targi, jak co roku, przyciągnęły kilkuset wystawców i tysiące zwiedzających, wśród których znaleźli się przedstawiciele kadry menedżerskiej, rolnicy, producenci, przetwórcy, właściciele sklepów oraz dystrybutorzy żywności nie tylko z Polski, ale też z Litwy, Czech, Niemiec, Bułgarii, Ukrainy, Białorusi.

Liczba wyświetleń: 256

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.