Aktualności

Międzynarodowo o opiece medycznej

2017.10.24 11:40 , aktualizacja: 2017.10.24 15:42
Autor: Katarzyna Szymaniak (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk
trzy osoby stoją na tle banneru Samorząd Mazowsza...

Z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia Republiki Litewskiej, odbyły się litewsko-polsko-niemieckie konsultacje na temat poprawy funkcjonowania systemów opieki medycznej. Stronę polską reprezentowała Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Litewski resort zdrowia od kilku lat współpracuje z krajem związkowym Turyngii. Po raz pierwszy do rozmów zaproszono Mazowsze. Spotkanie zdominował problem starzejących się pokoleń, emigracji specjalistów, braku spójnej i długoterminowej strategii polityki zdrowotnej, niewystarczającego poziomu finansowania, a także przez projekty innowacyjne, takie jak: e-konsultacje czy telemedycyna.

 

Podjęto decyzję o utworzeniu specjalnej grupy roboczej, której zadaniem będzie koordynowanie współpracy trójstronnej. Kolejne spotkanie w zaplanowano na koniec II kwartału 2018 r. w Turyngii.

Liczba wyświetleń: 186

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.