Aktualności

Z myślą o najmłodszych

2017.10.25 14:20 , aktualizacja: 2017.10.26 14:49

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Pieniądze trafią do do przedszkolaków w Radomiu i Pruszkowie Wicemarszałek Wiesław...
  • Wartaość umów łącznie to przeszło 2,6 mln. zł Podpisanie umów, fot....
  • Kwota na czeku to 628 920,00 zł Wicemarszałek Wiesław...
  • Kwota na czeku to 1 983 464,25  zł Czek dla Gminy Miasta...

Dodatkowe miejsca w oddziałach przedszkolnych, wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami, ciekawe zajęcia grupowe, a także kursy dla kadry pedagogicznej to główne założenia dwóch projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymały unijne wsparcie. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci.

 

Idzie szkrab w wielki świat

To tytuł projektu realizowanego przez Gminę Miasto Radom. Dotyczy on utworzenia 278 nowych miejsc dla dzieci trzyletnich w pięciu radomskich przedszkolach, również integracyjnych. Dodatkowo na 1367 maluchów czekają zajęcia dodatkowe, w tym zajęcia ruchowe, terapeutyczne, sensoplastyki, gimnastyka korekcyjna, logorytmika oraz zajęcia stymulujące rozwój psychoruchowy i terapia biofeedback. Pomocą objętych zostanie także 89 dzieci z niepełnosprawnościami. Oddziały przedszkolne objęte dofinansowaniem zakupią pomoce dydaktyczne, projektory multimedialne, tablety i laptopy z oprogramowaniem. Z pomocy w zakresie podnoszenia kompetencji skorzysta 12 nauczycieli wychowania przedszkolnego. Udział w kursach uzupełniających i zdobyte umiejętności ułatwią pracę z dzieckiem autystycznym, pozwolą stosować komunikację alternatywną w porozumiewaniu się z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz prowadzić zajęcia dodatkowe, np. z arteterapii, biofeedbaku. Wart prawie 2,5 mln zł projekt otrzyma blisko 2 mln zł wsparcia.

To jeden z wielu projektów, który przygotowaliśmy z myślą o jakości życia mieszkańców, w tym wypadku tych najmłodszych radomian, którym chcemy zaoferować jak najlepszą opiekę przedszkolną. W ten sposób wychodzimy też naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Zależy nam na tym, by młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z Radomiem, a na to z pewnością ma wpływ także jakość opieki przedszkolnej

– powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Słoneczna Kraina

Unijne dofinansowanie wartości niemal 630 tys. zł otrzymał również projekt o charakterze integracyjnym, który od stycznia przyszłego roku będzie realizowany w przedszkolu Słoneczna Kraina w Pruszkowie. Obejmie on 40 dzieci, w tym 20 maluchów z niepełnosprawnościami. Oprócz tego uruchomiony zostanie kolejny już – czwarty punkt przedszkolny, w którym powstanie nowa grupa przedszkolna licząca 25 dzieci.

Ponieważ w placówce najważniejsze jest indywidualne podejście do dziecka, jego potrzeb i możliwości, a także wysoka jakość działań edukacyjnych i terapeutycznych, dla maluchów uczestniczących w programie przewidziano zajęcia takie jak bajkoterapia, gimnastyka twórcza, zabawy badawcze czy obserwacje przyrodniczo-matematyczne. Dodatkowo na dzieci czekają: trening umiejętności społecznych, ćwiczenia psychoruchowe, muzykoterapia, dogoterapia i terapia ręki, rytmika, gimnastyka korekcyjna, pantomima oraz lekcje języka angielskiego.

W ramach projektu przedszkole zakupi pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt do prowadzenia zajęć gimnastycznych i meble.

 

Liczba wyświetleń: 488

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.