Aktualności

Amazonki docenione

2017.10.24 13:45 , aktualizacja: 2017.10.26 07:21

Autor: Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • szefowe stowarzyszenia stoją na scenie Imprezę poprowadziły...
  • goście śpiewają Podczas jubileuszu...
  • goście siedzą w sali Wśród gości była członek...
  • w rzędach siedzą uczestnicy wydarzenia Elżbieta Lanc wręczyła...

Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” uhonorowano działaczki Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum.

Jubileusz 30-lecia świętuje najstarsza działająca w Polsce organizacja pacjencka, która dała początek ogromnemu ruchowi kobiet po doświadczeniu raka piersi. Towarzyszyła im  członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Ważna działalność

Od 1987 r. misją Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum jest walka ze skutkami przebytej choroby, wsparcie psychiczne i pomoc kobietom dotkniętym rakiem piersi w podejmowaniu decyzji, ale przede wszystkim motywowanie do walki o zdrowie i jakość życia. W momencie diagnozy każda kobieta przeżywa swój osobisty dramat, bez względu na wiedzę, jaką wcześniej miała o raku piersi. Jednym z najważniejszych celów stowarzyszenia jest uświadomienie społeczeństwu – młodym kobietom i mężczyznom, żonom i matkom, jak ważna jest profilaktyka raka piersi, wczesna diagnostyka, leczenie i rehabilitacja. Stowarzyszenie przez 30 lat swojej działalności przeprowadziło szereg akcji edukacyjnych i społecznych dotyczących raka piersi, jego wczesnego wykrywania i profilaktyki.

 

Wdzięczność

Jubileusz był okazją do tego, aby nagrodzić osoby szczególnie zasłużone. „Amazonki” wyróżniły piękną grafiką wykonaną specjalnie z okazji święta przez Andrzeja Pągowskiego przedstawicieli środowiska medycznego i partnerów, którzy od lat wspierają stowarzyszenie.

 

Działalność grupy docenia również Samorząd Województwa Mazowieckiego, w którego imieniu Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” na ręce prezes Ewy Grabiec-Raczak przekazała Mazowieckiego Elżbieta Lanc, podkreślając wybitne zasługi na rzecz województwa mazowieckiego i Mazowszan.

 

Szefowe stowarzyszenia uhonorowano również odznaczeniem „Zasłużony dla Warszawy” przyznanym przez Radę Miasta Stołecznego Warszawa.

Liczba wyświetleń: 344

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.