Aktualności

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu sokołowskiego

2017.11.03 11:15 , aktualizacja: 2017.11.03 14:52

Autor: oprac. na podst.mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Do wspólnego zdjęcia pozują przedstawiciele beneficjenta i Samorządu Województwa Mazowieckiego Projekt otrzyma ponad 48...
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele powiatu sokolowskiego siedzą przy stole prezydialnym Umowy podpisują...
  • Zdjęcie przedstawia pamiątkowy czek na realizacje inwestycji drogowej w powiecie sokołowskim Pamiątkowy czek (fot....
  • Za sołami siedzą przedstawiciele beneficjenta i Samorządu Województwa Mazowieckiego Umowy podpisano w siedzibie...

W drugiej połowie 2018 r., dzięki wsparciu z UE, na terenie powiatu powstaną parkingi Park&Ride, ścieżki rowerowe, system wypożyczalni rowerów, a dodatkowo przy PKS w Sokołowie Podlaskim – centrum przesiadkowe. Przebudowę przejdą drogi miejskie i powiatowe.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 48 mln zł dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 i budżetu państwa. Umowę podpisali dziś w tej sprawie wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i starosta sokołowski Leszek Iwaniuk.

 

– Inwestycja wpłynie pozytywnie na rozwój nie tylko powiatu sokołowskiego, ale też całego regionu. Gratuluję samorządowcom wytrwałej pracy i osiągnięcia porozumienia, które zaowocowało podpisaną umową

– podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Rozwój mobilności miejskiej

Wybudowane dzięki wsparciu unijnemu centrum przesiadkowe w Sokołowie Podlaskim będzie połączone z Węzłem Wymiany Pasażerskiej w Siedlcach. Ułatwi to korzystanie z transportu kolejowego. Centrum będzie też wyposażone w systemem informacji pasażerskiej. W mieście powstaną 3 parkingi typu Park&Ride. Wybudowanych będzie ponad 51 km ścieżek rowerowych na terenie Sokołowa oraz gmin Jabłonna Lacka i Sabnie. Z myślą o rowerzystach powstaną też zadaszone parkingi Bike&Ride oraz system wypożyczalni rowerów.  Wzdłuż ścieżek w Sokołowie Podlaskim oraz w miejscowościach: Jabłonna Lacka, Niewiadoma, Nieciecz Włościańska, Bujały Mikosze i Bujały Gniewosze zainstalowane będzie energooszczędne oświetlenie uliczne.

Przeszło 29 km dróg powiatowych w Sokołowie i okolicach przejdzie remont. Pojawią się nowe oznakowania pionowe i poziome, pasy dla rowerów, śluzy i przejazdy rowerowe przez skrzyżowania.

 

– Konsekwentne działanie władz samorządowych dla poprawy infrastruktury drogowej w powiecie świadczy o dużej dbałości o podnoszenie jakości życia mieszkańców, bezpieczeństwo na drogach oraz o rozwój gospodarczy gminy. Słowa uznania kieruję do wszystkich osób zaangażowanych w pracę na rzecz rozwoju swojej „małej ojczyzny”

– dodała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Partnerami w projekcie są Miasto Sokołów Podlaski oraz gminy Jabłonna Lacka i Sabnie.

Liczba wyświetleń: 439

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.