Aktualności
Od pół wieku pomagają małym pacjentom
2017.11.09 14:10 , aktualizacja: 2017.11.10 08:53
Autor: oprac. Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
- Szpital w Dziekanowie...
- Dyplom uznania odbiera...
- Dyplomy uznania trafiły dla...
- Przedstawiciele samorządu...
- Najwyższe międzynarodowe...
- Centrum Leczenia...
- Nowoczesne i doskonale...
- Początki działalności (fot....
Niesienie coraz skuteczniejszej pomocy medycznej najmłodszym, którzy cierpią, zmagając się z różnymi chorobami i schorzeniami, to główna idea działalności Szpitala im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym. Dziś obchodzono uroczyście jubileusz 50-lecia tej wyjątkowej i zasłużonej, nie tylko dla regionu, placówki.
W ciągu pół wieku placówka stała się marką rozpoznawaną w całym kraju, słynącą z wysoko wykwalifikowanej kadry, zaawansowanych procedur medycznych oraz troski o dobro małego pacjenta i jego najbliższych. Po wielu przekształceniach na przestrzeni lat instytucja działa dziś jako Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy z siedzibą w Dziekanowie Leśnym. Marszałek Adam Struzik, w podziękowaniu za cenny wkład w podnoszenie standardów opieki zdrowotnej na Mazowszu, uhonorował placówkę dyplomem uznania. To szczególne wyróżnienie trafiło również do 40. najbardziej zasłużonych pracowników, w tym kierujących obecnie placówką – dyrektora Roberta Lasoty, zastępcy dyrektora ds. medycznych dr n. med. Andrzeja Krupy oraz naczelnej pielęgniarki Renaty Tarwackiej.
Stawiają na rozwój
Szpital zatrudnia wysokiej klasy specjalistów, wprowadza nowatorskie metody leczenia, dba o innowacyjny sprzęt medyczny i modernizuje swoje oddziały. Zapewnia tym samym małym pacjentom coraz wyższe standardy opieki zdrowotnej i większe szanse na szybki powrót do pełni sił. Lepszej rekonwalescencji sprzyja też jego usytuowanie w rejonie i mikroklimacie Puszczy Kampinoskiej w odległości 18 km od centrum Warszawy. Placówka stale podnosi jakość oferowanych świadczeń, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom dzieci i ich rodzin – wprowadzono zasady „Szpitala przyjaznego dziecku” (matki mają zapewnioną całodobową możliwość przebywania z hospitalizowanymi dziećmi). Owocnie też współpracuje z różnymi ośrodkami i instytucjami działającymi w sektorze ochrony zdrowia.
– Pięćdziesiąt lat pomyślnej działalności tej cenionej mazowieckiej placówki jest powodem wielkiej dumy i satysfakcji zarówno dla tych, którzy tworzyli jej historię oraz budują dzisiejszy kształt i wizerunek, jak i dla wszystkich mieszkańców naszego regionu. Przez ten czas z dbałością i profesjonalizem przywrócono zdrowie tysiącom małych pacjentów, wprowadzono szereg nowych metod diagnostycznych i leczniczych
– zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.
Doskonalenie jakości
Od początku roku działa Centrum Leczenia Mukowiscydozy, spełniające najwyższe międzynarodowe standardy leczenia chorych na tą trudną i ciężką chorobę. Ośrodek – unikatowy w skali całego kraju, ale również w Europie – powstał dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz współpracy z Instytutem Matki i Dziecka oraz Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą. Pracuje tu doświadczony, wielodyscyplinarny zespół specjalistów zapewniający chorym bezpieczne, izolacyjne warunki podczas pobytu oraz kompleksową, wielodyscyplinarną opiekę. Funkcjonuje tu najnowocześniejsza w Polsce poradnia przyjmująca pacjentów w systemie rooming-in oraz oddział szpitalny dysponujący 12 nowoczesnymi jedno- i dwuosobowymi salami szpitalnymi z osobnymi węzłami sanitarnymi.
Dziś otwarto 2 nowe jednostki – Centrum Pediatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Centrum Leczenia Kamicy.
– Jestem przekonany, że otwierane dziś nowe centra przyczynią się do dalszego prężnego rozwoju działalności szpitala i jeszcze bardziej skutecznego leczenia najmłodszych na Mazowszu, a także do edukowania kolejnych pokoleń znakomitych pediatrów. Dziękuję Państwu za pełną oddania pracę na rzecz pomocy małym pacjentom i okazywane im serce
– podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
Liczba wyświetleń: 489
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.