Aktualności

Gdzie mieszkają najaktywniejsi?

2017.11.17 07:10

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • laureaci pozują do zdjęcia z czekami Przedstawiciele sołectw...
  • liderki pozują do zdjęcia To nasze liderki, fot....
  • Laureaci otrzymali nagrody...
  • liderka pozuje do zdjęcia z nagrodami, w tle baner organizatora Mariola Kruk to...
  • w sali siedzą uczestnicy kongresu, w pierwszym rzędzie Janina Orzełowska i Leszek Przybytniak Z najlepszymi spotkali się...
  • wicemarszałek wręcza nagrodę liderce Nagrody liderkom wręczyła...

Nagrody laureatom konkursów dla najaktywniejszych sołectw i liderek wiejskich wręczyliśmy w czasie XI Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

Trzeba wyróżniać

To już 11 edycja wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Spotkanie organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego jest doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań podjętych na rzecz rozwoju i modernizacji obszarów wiejskich w naszym regionie.

 

W imprezie, która dotyczący europejskich programów i mazowieckich propozycji mechanizmów wsparcia wsi i rolnictwa, bierze udział ponad 250 samorządowców z Mazowsza. Towarzyszyła im wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, która otworzyła spotkanie, pogratulowała wyróżnionym i wręczyła nagrody.

 

Dobre praktyki w każdej branży trzeba nagradzać, a najlepszych pokazywać i promować – podkreśla wicemarszałek.

 

 

Najlepsze sołectwa i liderki

 

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim od lat organizuje szereg konkursów dla m.in. orkiestr dętych, liderek wiejskich, absolwentów wyższych uczelni czy dziennikarzy. Konkurs dla sołectw odbył się po raz pierwszy.

 

Laureatami I edycji konkursu na Najaktywniejsze Sołectwa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zostały sołectwa: Jarzębia Łąka (gmina Tłuszcz), Wolica (gmina Radzymin), Rumoka (gmina Lipowiec Kościelny), Dzięgielewo (gmina Gozdowo) oraz Równe (gmina Strachówka).

 

Otrzymały one symboliczne czeki, każdy na 5 tys. zł. Ponadto zarówno laureaci, jak i jedenaście pozostałych sołectw, które zgłosiły się do konkursu, zaprosiliśmy do udziału w wyjeździe studyjnym na Opolszczyznę dotyczący odnowy wsi, który zaplanowano na początek grudnia br.

 

W czasie kongresu wręczyliśmy też nagrody Najaktywniejszym Liderkom.

Liczba wyświetleń: 724

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.