Aktualności

Dwie dekady działalności

2017.11.20 10:00 , aktualizacja: 2017.11.22 10:19
Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
zdjęcie przedstawia Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” dla szkoły w Łaskarzewie (dyplom) Medal Pamiątkowy „Pro...
Uczniowie w mundurach niosą sztandar szkoły Poczet sztandarowy szkoły...
Tablica, na której są umieszczone listy uczniów, poniżej stolik z kronikami szkolnymi Pamiątkowa tablica z...
Uczniowie wykonują okolicznościową akademię Goście uroczystości...
Wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej przekazuje Medal Pamiątkowy Dyplomami uznania...

Jubileusz łaskarzewskiej szkoły był okazją do uhonorowania placówki Medalem "Pro Masovia", a zasłużonych pracowników – dyplomami.

 

Tak to się zaczęło…

Placówka w Łaskarzewie powstała w 1997 r. z inicjatywy dyrektor szkoły, pracowników i rodziców, którzy zabiegali o utworzenie klas licealnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 1. 12 maja 1997 r. kurator oświaty wydał zgodę na utworzenie liceum, a już w lipcu rozpoczęto prace budowlane. Do idei powstania liceum przyłączyła się cała łaskarzewska społeczność. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli zbierano fundusze na wsparcie tego przedsięwzięcia. Pierwsza klasa LO rozpoczęła naukę 1 września 1997 r., a 10 września uroczyście zainaugurowano rok szkolny w LO z udziałem władz oświatowych. Sztandar i imię Szarych Szeregów Zespół Szkół zyskał 20 listopada 1999 r. Aby poszerzyć ofertę edukacyjną, w roku 2011/2012 wprowadzono innowację pedagogiczną – klasę mundurowo-sportową. Do dziś szkoła realizuje ważne projekty edukacyjne: COMENIUS, Razem dla klimatu, polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Kształtuje też postawy wrażliwości na potrzeby innych, włączając się w działalność charytatywną (akcje: Góra Grosza, Szlachetna Paczka, WOŚP, CARITAS). Nie bez znaczenia jest też stała współpraca z instytucjami i uczelniami (strażą pożarną, policją, Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie).

 

Pro Masovia

Marszałek Adam Struzik wyróżnił placówkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, który wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Dyplomami uznania uhonorowano też: Teresę Rezwow, Nelę Leszczynę, Bożenę Zemło, Leokadię Głaszcz, Grażynę Sałasińska, Iwonę Zalech-Rękawek, Ewę Gąskę, Halinę Kopik, Urszulę Michalik, Stanisława Gronka, Stanisława Madejskiego, Tadeusza Rutkowskiego, Joannę Głaszczkę.

 

Ten medal choć tylko jeden należy się każdemu z Państwa, w uznaniu i podziękowaniu za tworzenie społeczności szkoły. To dzięki Państwu młodzież mogła poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę – dziękowała i gratulowała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 289

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.