Aktualności

Płock przyjazny inwestorom

2017.11.27 12:20 , aktualizacja: 2017.11.27 15:41

Autor: oprac. na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

przy stole prezydialnym siedzą m.in. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i beneficjent podczas podpisania umowy Wicemarszałek Janina Ewa...

Ponad 27 mln zł dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 trafi do Płocka na uporządkowanie i przygotowanie terenów inwestycyjnych dla przedsiębiorców.

 

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

 

– Realizacja projektu zwiększy atrakcyjność terenów inwestycyjnych Płocka. Dzięki nowej infrastrukturze drogowej poprawi się też bezpieczeństwo i komfort użytkowników zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych

 – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Blisko 110 ha użytków rolnych pod inwestycje

Teren zlokalizowany na osiedlu Trzepowo będzie kompleksowo wyposażony w media. Zaplanowano też wewnętrzny układ komunikacyjny dla strefy inwestycyjnej (nowy odcinek ul. Przemysłowej od trasy północnozachodniej do połączenia z drogą powiatową nr 5205W). Docelowo powstanie około 5,6 km dróg. Wybudowane będą skrzyżowania, w tym 2 ronda, wyspy kanalizujące ruch na wlotach skrzyżowań, a także zatoki autobusowe, indywidualne zjazdy do posesji, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Pojawią się oznakowania pionowe i poziome. Powstanie oświetlenie uliczne oraz sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej i elektroenergetycznej. Sąsiednie tereny będą obsadzone zielenią. Przewidziano również zakup gruntów niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia.

 

 

Liczba wyświetleń: 423

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.