Aktualności
Mazowsze na Targach Turystycznych TT Warsaw
2017.11.30 14:30 , aktualizacja: 2017.12.01 12:09
Autor: oprac. na podst. zebr. mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie otrzymał wyróżnienie w konkursie „Homo Turisticus” za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe. To kolejny sukces w prezentowaniu potencjału regionu.
Stoisko Mazowsza
Nawiązywało do ekologii, natury i podróży w stylu Slow Road – jak najczęstszego uciekania z miasta, delektowania się regionalnymi produktami, poznawania lokalnych tradycji, relaksu z dala od wielkomiejskiego hałasu. Przedsięwzięcie, w które włączyło się Mazowsze promuje wysoką jakość i kulturę w myśleniu o tzw. stylu życia.
Gościom przypadły do gustu m.in. wygląd stoiska oraz tematyczne materiały informacyjne. Swoje produkty prezentowały m.in. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Płocka Lokalna Organizacja Turytyczna, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Stacja Muzeum. Atrakcją dodatkową były koncerty chopinowskie w wykonaniu Weroniki Chodakowskiej oraz liczne konkursy z nagrodami.
– Chcemy, by Mazowsze było nowoczesną przestrzenią turystyczną, otwartą na ludzi, ich zróżnicowane potrzeby i nowe idee. Korzystamy z dziedzictwa regionalnego i nowoczesnych form jego eksponowania, przekształcając walory w unikalną ofertę turystyczną
– podkreśla zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Izabela Stelmańska.
Siła Mazowsza tkwi w różnorodności
Mazowsze to ciekawy region, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Z jednej strony mamy miasto stołeczne Warszawę z majestatycznymi zabytkami, wspaniałymi muzeami i teatrami, a z drugiej pełne tradycji, zwyczajów oraz malowniczych miejsc ziemie – radomską, płocką, siedlecką, ciechanowską i Kurpie. To wszystko sprawia, że Mazowsze – jak żaden inny region – jest doskonałym miejscem na weekendowe wycieczki wiodące np. szlakiem twórców związanych z naszym regionem – Dom Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli czy Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, ale też do miejsc nie do końca powszechnie znanych, jak np. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu ze znakomitą kolekcją instrumentów ludowych z dawnych lat, Izba Pamiątkowa Guzikarstwa w Sochocinie czy skansen w Kuligowie. Mazowsze to także bogata tradycja kulinarna. Miłośnicy potraw regionalnych nie będą zawiedzeni, zwiedzając region. Tradycyjna mazowiecka kuchnia ujmuje smakiem i prostotą. Ten niepowtarzalny smak to zasługa wysokiej jakości produktów, często pochodzących z lokalnych gospodarstw, ogrodów i sadów.
Liczba wyświetleń: 380
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.