Aktualności

Warto edukować

2017.12.05 09:20 , aktualizacja: 2017.12.06 09:15

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Czterech uczniów pozuje do zdjęć z Moniką Chmielewską, żoną i zarazem pilotem Jana Chmielewskiego przed samochodem marki BMW należącym do Chmielewski Team Zwycięzcy konkursu wraz z...
Grupa osób, która wygrała w konkursie organizowanym przez województwo mazowieckie bilety na 55. Rajd Barbórka stoi przed trasą Odcinka Specjalnego na Torze Modlin, w tle na telebimie wyświetlona jest informacja o rajdzie Zwycięzcy konkursu...

Problem bezpieczeństwa ruchu drogowego ma charakter globalny. Każdego roku, zarówno w Polsce jak i na świecie, wypadki drogowe odbierają życie milionom ludzi. Wielu z tych zdarzeń można uniknąć, dbając o właściwą edukację.

 

Bądź widoczny

Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat prowadzi akcje poprawiające bezpieczeństwo oraz zwiększające świadomość zagrożeń, jakie niosą ze sobą nieuwaga czy brawura na drodze. Podczas spotkań w szkołach młodzież uczy się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie biorą także udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, mogą spróbować swoich sił na specjalnym torze rowerowym. Wyposażyliśmy już kilkadziesiąt tysięcy uczniów z naszego regionu w elementy odblaskowe. Ich noszenie jest szczególnie ważne  jesienią i zimą. W tym roku wyprawkę otrzymywać będą również pierwszoklasiści. Są to elementy odblaskowe w formie zawieszek – można je przypiąć do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowej oraz opaski LED, którą można założyć na rękę lub obuwie.

 

Konkursowe zmagania

Zarząd Województwa Mazowieckiego i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach 55. Rajdu Barbórka ogłosili konkurs „Młodzież promuje bezpieczeństwo”.
W ramach inicjatywy zaproszono uczniów, m.in. do przygotowania filmu dotyczącego promowania bezpiecznych zachowań na drodze oraz projektu aplikacji na telefon dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nagrodą w konkursie były bilety na 55. Rajd Barbórki odcinek Karowa. Otrzymało je 16 zwycięskich zespołów. Dodatkową atrakcją był udział w specjalnym pięciokilometrowym przejeździe po torze w Modlinie.

Liczba wyświetleń: 431

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.