Aktualności

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii po modernizacji

2017.12.11 13:35 , aktualizacja: 2018.02.07 10:54

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Łóżka szpitalne i nowoczesna aparatura medyczna   na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie Oddział Anestezjologii i...

W 2017 r. przy wsparciu samorządu Mazowsza w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie zrealizowano szereg inwestycji. Pojawił się m.in. nowy specjalistyczny sprzęt medyczny. Zmodernizowano też oddziały szpitalne.

 

Jakie prace?

Do tej pory udało się wykonać roboty budowalne i zakupić część sprzętu medycznego, m.in. respiratory, kardiomonitory, łóżka do intensywnej terapii, aparat USG, EKG, zestawy do intubacji. Zmodernizowano i doposażono oddziały – laryngologiczne, dziecięcy, chirurgii dziecięcej oraz zakład bakteriologii. Dodatkowo (w ramach innego projektu) placówka zakupiła nowoczesną aparaturę medyczną. Trwają prace związane z przebudową sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Kontynuowana jest również modernizacja oddziałów onkologiczno-hematologicznego oraz obserwacyjno-zakaźnego.

 

Patrzą w przyszłość

 – Szpital ubiega się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 na realizację 2 nowych projektów: Zakup specjalistycznej aparatury medycznej wraz z adaptacją pomieszczeń oraz unowocześnienie bazy diagnostyczno-terapeutycznej poprzez zakup specjalistycznej aparatury medycznej dla Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej i Podstawowej Opieki Zdrowotnej – zaznaczył Andrzej Kamasa, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.                                 

Liczba wyświetleń: 595

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.