Aktualności

Kultura amerykańska – jej przejawy, ślady i symbole na Mazowszu

2017.12.12 13:15 , aktualizacja: 2017.12.14 09:17

Autor: oprac.na podst.mat.Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Na zdjęciu stoi w rzędzie 6 osób, w tym Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Paweł Cukrowski, laureaci i członkowie jury z Warszawskiej Szkoły Filmowej Dyrektor Departamentu...
Dyrektor Paweł Cukrowski wręcza upominki od Samorządu Województwa Mazowieckiego i Warszawskiej Szkoły Filmowej Upominki uczestnikom...

Najbardziej kreatywnymi twórcami okazali się Wiktor Cichocki – nagroda główna za film „Gwiaździsta Eskadra – Amerykańscy towarzysze broni” oraz Mikołaj Wlizło – wyróżnienie za projekt pt. „Ścieżki”. Do nich też trafiły karty podarunkowe.

 

Poszukiwanie inspiracji  

Założeniem II edycji Amatorskiego Konkursu Filmowego „Ślady Ameryki na Mazowszu” było zachęcenie młodzieży do zapoznania się z kulturą, historią i tradycją społeczeństwa amerykańskiego oraz poszukiwania ich śladów w regionie. Przygotowując własne projekty, uczestnicy mogli wykorzystać wszelkiego rodzaju multimedia do stworzenia autorskiego obrazu wpisującego się w kanon krótkiej formy filmowej, tj. filmu, teledysku, animacji reklamowej, wywiadu lub innej dowolnej formy tego rodzaju. Pierwszych 30 osób, które zgłosiło się do konkursu, wzięło także udział w warsztatach filmowych organizowanych przez Warszawska Szkołę Filmową.

 

Finał

Jury, złożone z profesjonalistów branży filmowej oraz przedstawicieli ambasady USA wyłoniło i nagrodziło najlepsze spośród nadesłanych projektów. Nagrody finalistom wręczono podczas uroczystej gali w Warszawskiej Szkole Filmowej z udziałem wszystkich uczestników konkursu. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Paweł Cukrowski.

 

Zaproszenie do udziału w konkursie publikowaliśmy na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 538

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.