Aktualności

Chcę być bezpieczny

2017.12.13 10:25 , aktualizacja: 2017.12.14 11:39

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • na stole leży kilkanaście zestawów elementów odblaskowych Zestawy elementów...
  • O doskonaleniu wiedzy i...
  • Uczeń ćwiczy na strażaku układanie poszkodowanego w pozycji bocznej, wokół stoi młodzież szkolna Jak ułożyć poszkodowanego w...
  • wspólne zdjęcie organizatorów spotkania i uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie Organizatorzy i młodzi...
  • : Na pierwszym planie jest czerwone wyścigowe bmw. Dokoła auta zgromadzona jest młodzież Prezentacja samochodu...

Podczas warsztatów młodzi użytkownicy dróg rozwijali umiejętności praktyczne i wiedzę. Z organizatorami i młodzieżą szkolną spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Wiedza w połączeniu z praktyką

Zajęcia zorganizowano w 4 panelach. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach przygotowali tor rowerowy. Funkcjonariusze z KP Policji w Mińsku Mazowieckim omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uatrakcyjniając część teoretyczną filmem „…tak, chcę być bezpieczny”. O zasadach udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej opowiedzieli strażacy z KP Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Młodzież ćwiczyła swoje umiejętności na fantomach. Najwięcej emocji, zwłaszcza wśród starszych uczniów, wzbudził panel prowadzony przez Automobilklub Polski. Rozmowy dotyczyły zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach, a także zagrożeń, z jakimi można się spotkać na drodze. Można też było wypróbować umiejętności na symulatorze jazdy i obejrzeć samochód rajdowy.

 

W  trosce o widoczność

Wszyscy uczniowie klas IV–VII szkoły podstawowej i II gimnazjum otrzymali zestawy elementów odblaskowych poprawiające widoczność pieszych po zmroku.

– Zajęcia teoretyczne i praktyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone na terenie szkół pozwalają na poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności przydatnych w codziennym korzystaniu z dróg. Chcę podziękować wszystkim za tak duże zaangażowanie w promocję bezpieczeństwa – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 558

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.