Aktualności

Drugie życie obiektów poprzemysłowych

2017.12.15 10:15 , aktualizacja: 2017.12.15 14:18

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

rafał Rajkowsk i Romuald Zawodnik trzymają czek Symboliczny czek będzie...
członek zarządu i burmistrz podpisują umowę Podpisanie umowy pozwala...

W przyszłym roku poprzemysłowy teren w Pionkach zmieni swoje oblicze. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt o wartości ponad 6 mln zł otrzyma ponad 5,3 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Umowę na dofinansowanie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz burmistrz Pionek Romuald Zawodnik.

 

Fundusze unijne pozwolą zrewitalizować teren nad Stawem Górnym w Pionkach. Prace obejmą remont ośrodka „Staw Górny” i budynku stowarzyszenia żeglarzy. Obiekty zyskają przyłącza wody, kanalizacji, energetyczne i teletechniczne. Powstaną w nich pomieszczenia wielofunkcyjne, w których organizowane będą warsztaty, szkolenia i targi. Projekt zakłada także zakup komputerów, rzutników, nagłośnienia, a także wyposażenia żeglarskiego, np. łódki.

 

Teren wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Staw Górny” będzie uporządkowany i zagospodarowany. Powstaną zewnętrzne baseny, w tym z wodnym placem zabaw dla dzieci. Pojawią się też elementy drobnej architektury: latarnie parkowe, ławki, siedziska oraz stoliki. Realizacja projektu pozwoli stworzyć przyjazną przestrzeń publiczną w której mieszkańcy będą się integrować i odpoczywać.

Liczba wyświetleń: 341

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.