Aktualności

Budżet na 2018 r. uchwalony

2017.12.19 15:15 , aktualizacja: 2017.12.21 14:33

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

wieża z monet w tle rozmyty zegar ścienny Przyszłoroczny budżet to...

Rekordowe środki na inwestycje – tak można podsumować przyszłoroczny budżet Mazowsza. Aż 1,1 mld zł władze województwa przeznaczą na modernizacje i budowy dróg czy doposażenie i remonty w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. Nie zabraknie środków także dla organizacji pozarządowych. Dziś decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego.

 

Planowane dochody wyniosą około 2,9 mld zł, z czego 2,3 mld zł to prognozowane dochody z podatków CIT i PIT. Z założenia wydatki mają być na poziomie 3 mld zł.

 

– Wreszcie wracamy do poziomu, w którym wydatki inwestycyjne wyniosą około 30-40 proc. budżetu. W przyszłym roku przewidujemy dwukrotne zwiększenie środków na współpracę z organizacjami pozarządowymi. Śmiało mogę powiedzieć, że będzie to dobry budżet i dobry rok dla Mazowsza – podkreśla skarbnik Marek Miesztalski.

 

Zaplanowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wydatki inwestycyjne na 2018 r. dotyczą w dużej mierze infrastruktury drogowej. Na ten cel Mazowsze przeznaczy ponad 570 mln zł. 170 mln zł pochłoną inwestycje w mazowieckich szpitalach, ponad 67 mln zł w instytucjach kultury, a blisko 10 mln zł w szkołach i bibliotekach. Znajdą się także środki na wsparcie dla organizacji pozarządowych – 34,4 mln zł. Znaczącą pozycją w budżecie Mazowsza są także dotacje dla przewoźników kolejowych – spółek Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. W przyszłym roku wyniosą one łącznie 286,6 mln zł.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 17 kB, Liczba pobrań: 682

Liczba wyświetleń: 1378

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.