Aktualności

Prezent dla ochotników z Korczewa

2017.12.21 13:10 , aktualizacja: 2017.12.21 15:42
Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
Przód nowoczesnego auta z otwartymi przednimi drzwiami Nowy samochód ochotników z...
Bok auta. Widoczny, wysunięty sprzęt gaśniczy Auto jest wyposażone w...

Uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego było połączone ze spotkaniem opłatkowym. Druhom pogratulowała wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska.

 

Nowy samochód

Odtąd strażacy z Korczewa mogą korzystać ze średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki SCANIA P 360. Pojazd ma podwozie z napędem 4x4, silnik wysokoprężny o mocy 360 KM oraz zbiornik na wodę o pojemności 2,5 m3. Trafił do nich również specjalistyczny sprzęt:

  • ratowniczo-gaśniczy, niezamontowany na stałe, tj.: pompa pożarnicza, zestaw ratownictwa technicznego, zestaw ratownictwa medycznego, agregat prądotwórczy,
  • z zakresu ochrony przeciwpowodziowej,
  • dla specjalistycznych grup ratownictwa wodnego,
  • dla specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego,
  • dla specjalistycznych grup poszukiwawczo-ratowniczych,
  • dla specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego.

 – Służba pożarnicza to odpowiedzialne zadanie – to ochotnicy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz ich mienia. By niesienie pomocy drugiemu człowiekowi  przynosiło jak najlepsze efekty, potrzebne są nie tylko szczególne predyspozycje psychiczne, fizyczne, odwaga i poświęcenie, lecz także odpowiednie warunki. Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera wszelkie inicjatywy, które służą rozbudowie infrastruktury przeciwpożarowej, dlatego cieszę się, że także jednostka OSP z Korczewa może się rozwijać. Wierzę, że nowy samochód poprawi warunki pracy strażaków, zwiększy ich bezpieczeństwo oraz przyczyni się do wzrostu skuteczności ich działań – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Koszt

Wartość zakupu to ponad 1 mln zł. Środki pozyskano z RPO WM 2014–2020 (prawie 500 tys. zł), budżetu Mazowsza w ramach wsparcia Jednostek OSP (100 tys. zł) oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (246 525 zł). Pozostałe fundusze pochodziły z budżetu gminy.

Liczba wyświetleń: 467

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.