Aktualności

Jak w niebie

2018.01.09 12:45 , aktualizacja: 2018.01.12 09:20

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Nad stołami charakterystyczne, przypominające chmury lampy Czytelnia
  • Inspiracją wystroju wnętrz było niebo Pracownia komputerowa
  • W części pomieszczeń pojawiły się fototapety w chmury Wypożyczalnia
  • Dominuje czerwień i granat Korytarz

Już od lutego płocczanie będą mogli korzystać z zasobów biblioteki pedagogicznej przy ul. Gałczyńskiego w nowych wnętrzach.

 

W przyjaznej atmosferze

Remont przeprowadzono z rozmachem – modernizację przeszły instalacje elektryczna, c.o. i  teletechniczna, pojawiła się nowa stolarka drzwiowa, rolety antywłamaniowe i regały w magazynie. Położono gładzie, malowano ściany, a pomieszczenia są od nowa zaaranżowane – wnętrze jest pomyślane tak, by sprzyjało skupieniu i budziło pozytywne skojarzenia.  

Projekt obejmuje wypożyczalnię, czytelnię, pracownię komputerową i korytarze. Inspiracją było niebo, stąd też w niektórych pomieszczeniach fototapety w chmury oraz charakterystyczne lampy. Prostota i delikatne kolory w innych elementach wystroju wnętrz uspokajają harmider, jaki tworzą różnokolorowe książki, które dzięki takiemu zabiegowi wychodzą na pierwszy plan – czyli tak, jak powinno być w bibliotece – mówi dyrektor biblioteki Agnieszka Olczyk-Twardy.

 

Nowoczesne rozwiązania

Zmiany w placówce to nie tylko nowe kolory i odświeżone ściany. Do dyspozycji odwiedzających będzie również nowy katalog do przeglądania zbiorów bibliotecznych INTEGRO. Daje on możliwość przeszukiwania zasobów biblioteki za pomocą gotowych filtrów, można go także przeglądać na różnych urządzeniach, pozwala na zamawianie, rezerwowanie i prolongatę dokumentów bibliotecznych. Narzędzie to zastąpi dotychczasowy katalog,  ale będzie przyjazne także dla tych, którzy przyzwyczaili się do korzystania z możliwości poprzedniego systemu.

Liczba wyświetleń: 398

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.