Aktualności

Operowe Olśnienia Roku dla WOK

2018.01.09 15:35 , aktualizacja: 2018.01.09 15:45

Autor: Piotr Iwicki (Warszawska Opera Kameralna), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Aktor w roli Artura w garniturze, golfie i z pistoletem w ręku Jan Jakub Monowid brylował...

Produkcje i artyści Warszawskiej Opery Kameralnej w gronie najbardziej docenionych w minionym roku przez portal teatrdlawas.pl

 

Wielki sukces Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści i spektakle stołecznej sceny znalazły się w gronie najlepszych w 2017 roku. W rankingu portalu Teatr dla Was przyznano im aż cztery wyróżnienia.

 

Najlepsza muzyka

Michał Dobrzyński za „Tango”. W uzasadnieniu sporządzonym przez redaktora naczelnego Wiesława Kowalskiego czytamy: „Kompozytor postanowił po sukcesie »Operetki« Gombrowicza zmierzyć się w operze z »Tangiem« Sławomira Mrożka. Dokonał przy tym ciekawych przesunięć w istnieniu scenicznych postaci, wysuwając na plan pierwszy Artura, a redukując postaci Stomila, Eleonory, Babci czy Eugeniusza. To on, stojąc w centrum tej inscenizacji, próbuje różnymi sposobami usystematyzować czy też uhierarchizować rzeczywistość, która wypadła z ram dotychczasowego świata i jego porządku”.

 

Najlepsza rola

Jan Jakub Monowid za Artura w „Tangu”. Tym razem recenzent z Teatru dla Was tak komplementuje artystę: „Artur Jana Jakuba Monowida wyraźnie odbiega od pozostałych bohaterów, różni go nie tylko elegancki garnitur, ale i dynamiczność w sposobie eksplikowania swoich racji. To dobrze ułożony młodzieniec, szczupły i wyprostowany, choć wcale mu nie jest blisko do romantycznego idealisty, który pragnie wyprowadzić świat z utartych kolein na nowe tory”. Warto podkreślić, że ten sam artysta otrzymał również laur za rolę Tomaso Portinariego w „Sądzie ostatecznym” w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

 

Nagrody za dzieła w Warszawskiej Operze Kameralnej otrzymali również Marcelina Beucher za najlepszą rolę w spektaklu „Armide” oraz Deda Cristina Colonna za jego choreografię.

 

Liczba wyświetleń: 543

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.