Aktualności

Ziemia radomska jak malowana

2018.01.11 15:35 , aktualizacja: 2018.01.11 15:48

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wraz z nimi na zdjęciu marszałek Adam Struzik i przedstawiciele stowarzyszenia Laureaci prezentują swoje...
  • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4–6 szkół podstawowych i 1–2 gimnazjów Marszałek Adam Struzik z...
  • Spotkanie odbyło sie w siedzibie UMWM Młodzież podczas spotkania...
  • Organizowany jest przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Jagiellońskie Władze stowarzyszenia,...
  • W pierwszym etapie prace wykonywano ołówkiem Marszałek podziwia prace...

Marszałek Adam Struzik spotkał się z laureatami pierwszego etapu konkursu Gminne talenty plastyczne.

 

Szansa dla najzdolniejszych

Organizowany przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Jagiellońskie konkurs ma wyłonić i promować najbardziej utalentowanych w dziedzinie sztuk plastycznych młodych ludzi ze wszystkich powiatów byłego województwa radomskiego. Przeznaczony jest dla uczniów klas 4–6 szkół podstawowych i 1–2 gimnazjów. Odbywa się w trzech – trwających semestr – etapach. Goście marszałka to zwycięzcy etapu pierwszego, w którym techniką rysunku ołówkiem prezentowali prace dotyczące jednego z dwóch tematów: „Miejsce, które chcę chronić” lub „Regionalne zabytki kultury”. W kolejnych etapach młodzi plastycy stworzą obrazy wykonane kredkami i akwarelami.

 

Znane i mniej znane

Obiecujący artyści stanęli na wysokości zadania. Marszałek Adam Struzik z przyjemnością podziwiał przeniesioną na papier radomską architekturę czy zabytki Muzeum Wsi Radomskiej. Ale wśród prac znalazły się także wizerunki mniej znanych, a równie uroczych miejsc – wiejskich kapliczek czy pejzaży, często miejsc bliskich sercom twórców. Prace były nie tylko dojrzałe i dopracowane technicznie, ale również urzekały świeżym, ciekawym spojrzeniem na otaczająca rzeczywistość.

Marszałek Adam Struzik pogratulował gościom sukcesu w pierwszym etapie konkursu, i życzył powodzenia w kolejnych etapach. By nadal czerpali inspirację ze skarbów rodzinnej ziemi, każdy z uczestników spotkania otrzymał album ze zdjęciami zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej.

 

Liczba wyświetleń: 692

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.