Aktualności

WOŚP zagrał po raz 26!

2018.01.15 09:25 , aktualizacja: 2018.01.16 08:47

Autor: oprac.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Adam Struzik z żoną Małgorzatą Struzik trzymającą puszkę fundacji WOŚP w ręku Marszałek Adam Struzik z...
Od lewej: Marta Michalska-Wilk, Wioletta Kotkowska, Rafał Rajkowski, Magdalena Lasota Członek zarządu Rafał...
na zdjęciu Marszałek Adam Struzik z żoną Małgorzatą Struzik w charakterze wolontariuszy oraz mieszkańcy Płocka w Galerii Mazovia Mieszkańcy Płocka otworzyli...
akwarela Jerzego Wilka „Warszawa – Stare Miasto” Członkowie zarządu...

Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz ze wszystkimi ludźmi dobrych serc połączyła siły, by w tym roku wspomóc oddziały neonatologiczne doposażając je w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Marszałek Adam Struzik i członek zarządu Rafał Rajkowski wsparli akcję, wcielając się w wolontariuszy w Płocku i Radomiu.

 

Orkiestra zagrała z prawdziwie pozytywną energią w całej Polsce. Gorąca atmosfera, towarzysząca całej akcji (pomimo mocno minusowych temperatur na zewnątrz) rozgrzała wiele ludzkich serc. Do tej pory zebrano 81 423 542 zł.

 

Wspierają i pomagają

Marszałek Adam Struzik z najbliższą rodziną pojawił się w charakterze wolontariusza w płockiej Galerii Mazovia. Członek zarządu Rafał Rajkowski kwestował w Galerii Słonecznej w Radomiu. Do ich puszek trafiło łącznie ponad 2600 zł.

 

– Szczytne cele, jakie wyznacza sobie każdego roku Fundacja WOŚP, są niezwykle istotne społecznie i bardzo potrzebne. Kilkadziesiąt milionów złotych każdego roku trafia na doposażenie szpitali w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt, który służy noworodkom, dzieciom, ale też pomaga w godnej opiece seniorom. Cieszę się, że wiele osób otworzyło swoje serca. Dziękuję wszystkim darczyńcom – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

 

– Z roku na rok jest nas coraz więcej i pobijamy rekordy zebranych pieniędzy, co jest tylko dowodem na to, że to wydarzenie łączy obywateli, działamy dla jednego, wspólnego celu – aby pomóc tym najbardziej potrzebującym – podkreślił członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Neonatologia

Wspierana była przez WOŚP siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło ponad 3,8 tys. urządzeń medycznych na łączną kwotę blisko 122 mln zł[1]. W tym roku fundacja planuje pozyskać m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne.

 

Orkiestra gra

Ciekawe aukcje i licytacje trwają nadal. Każdego, kto chciałby włączyć się jeszcze w pomoc innym zapraszamy do śledzenia strony WOŚP.

 

[1]Źródło: www.wosp.org.pl

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 946

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.