Aktualności

Kolorowo i bezpiecznie

2018.01.15 08:30 , aktualizacja: 2018.01.16 12:55

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Pokój zabaw w żłobku. Widać kolorowe meble i zabawki, a na ścianie fototapetę z zamkiem z bajki W tak bajkowej scenerii...
  • na zdjęciu widać pięć dziecięcych łózeczek Na maluchów czekają...
  • Rodzice dzieci w przebraniach wykonują piosenkę Na scenie talent...
  • Uczestnicy otwarcia żłobka siedzą i biją brawo w czasie wystąpień rodziców i dzieci. Publiczność długo...
  • Na stoliku z kółkami znajduje się tort z odpalonymi racami. Nie zabrakło również tortu...

Oficjalne otwarcie połączono ze zwiedzaniem siedziby żłobka i występami rodziców i dzieci. Z mieszkańcami spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Zyskają dzieci i dorośli

Placówka zapewni nie tylko stałą opiekę dla 15 maluchów w wieku do 3 lat, lecz także pozwoli powrócić do aktywności zawodowej osobom sprawującym nad nimi opiekę.

Żłobek jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy. Pozwoli rodzicom na powrót do aktywności zawodowej, a ich pociechom - na bezpieczne spędznie czasu w gronie rówieśników pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów. Dzięki środkom europejskim do grudnia 2019 r. pobyt w żłobku będzie bezpłatny – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Na potrzeby żłobka zaadoptowano część pomieszczeń w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Chodowie. Utworzono i wyposażono również plac zabaw. Kupiono też wyposażenie kuchni i łazienki, meble, zabawki i pomoce dydaktyczne, a także artykuły papiernicze.

 

Bez ponoszenia kosztów

Przez pierwsze 24 miesiące działania żłobka zapewniono bezpłatną opiekę oraz wyżywienie dla dzieci, których rodzice lub opiekunowie prawni zostali zakwalifikowani do projektu. Po jego zakończeniu możliwy będzie dalszy rozwój żłobka i zwiększenie liczby miejsc dla przebywających tam dzieci.

 

Środki z RPO WM 2014–2020

Projekt realizowany jest z RPO WM 2014–2020. Jego ogólna wartość wyniosła ponad 1 mln zł, w tym wartość dofinansowania – ponad 800 tys. zł. Wkład własny gminy to 206 104 zł.

Liczba wyświetleń: 457

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.