Aktualności

Muzycznie i patriotycznie

2018.01.16 13:50 , aktualizacja: 2018.01.16 15:41

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • współne zdjęcie młodzieży z miastkowskich szkół Międzyszkolna inicjatywa -...
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska przemawia do uczestników Miastkowskiego Spotkania z Muzyką Koncertu wysłuchała...
  • Zdjęcie przedstawia uczniów z Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Członkowie grają na trąbkach Młodzieżowa Orkiestra Dęta...
  • Na pierwszym planie dwóch chłopców i dziewczynka w strojach góralskich, w tle kolejni artyści Najmłodsi uczestnicy...
  • Na pierwszym planie para uczniów, która prowadzi poloneza Muzyka, śpiew i... taniec....

Miastkowska młodzież szkolna i seniorzy zaprezentowali swoje talenty przed miejską publicznością. Patriotyczny spektakl, inaugurujący gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, obejrzała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Nie tylko młodzi artyści

Muzyka, śpiew i taniec – to była prawdziwa uczta dla oka i ucha. Organizowane w tym roku po raz siódmy Miastkowskie Spotkanie z Muzyką było okazją do świętowania szczególnego jubileuszu i przypomnienia ważnej daty w historii naszego kraju, a także integracji międzypokoleniowej. W inicjatywę były zaangażowane zespoły wokalne i taneczne placówek oświatowych gminy Miastków Kościelny, zespół wokalnego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Miastkowa Kościelnego i Młodzieżowa Orkiestra Dętej, działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej.

 

– Każdego dnia powinniśmy pamiętać o tym, że żyjemy w niepodległym, wolnym kraju. A także o trudnej drodze prowadzącej do odzyskania niepodległości i ofierze tych, którzy o wolną Polskę walczyli – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 379

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.