Aktualności

Bojowe umundurowanie

2018.01.22 10:05 , aktualizacja: 2018.01.23 10:53

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • marszałek obok niego stoją dwaj młodzi strażacy w nowym ubraniu Marszałek Adam Struzik...
  • kartony z ubraniem i jeden komplet wyjęty z opakowania W sumie do jednostki...
  • dwaj strażacy prezentująna sobie nowe stroje Teraz tak wyposażeni...
  • zdjęcie grupowe W uroczystym przekazaniu...

Strażacy ochotnicy z OSP w Nowym Mieście nad Pilicą wyjeżdżając do akcji, mogą być pewni, że mają na sobie odpowiedni strój. Nowe umundurowanie przekazał im marszałek Adam Struzik.

 

Zakupiony ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego sprzęt to 15 kompletów ubrań bojowych składających się ze specjalnych gumowych butów, hełmów strażackich z latarkami nahełmowymi, kurtek, spodni oraz strażackich rękawic. Jego wartość wynosi 41 tys. zł.

 

–Strażacy ochotnicy pomagają nie tylko sąsiadom, mieszkańcom wsi czy gminy, ale także tym osobom, które, przebywając na terenie działania jednostki, w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia potrzebują natychmiastowej interwencji. Owoce Waszej służby, są nieocenione. Żeby ją dobrze pełnić, musicie sami czuć się bezpiecznie. Mam nadzieję, że to specjalistyczne ubranie zapewni Wam poczucie komfortu – powiedział marszałek Adam Struzik.  

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Mieście nad Pilicą powstała w 1900 r. Skupia w swych szeregach mieszkańców miasta. Obecnie liczy 63 członków czynnych (w tym 2 kobiety), 3 wspierających, 3 honorowych oraz 6-osobową młodzieżową drużynę pożarniczą.

 

Liczba wyświetleń: 631

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.