Aktualności

Dzieci u marszałka

2018.01.22 13:00 , aktualizacja: 2018.01.22 13:53

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • wspólne zdjęcie dzieci i marszałka Dzieci z gminy Czosnów...
  • zdjęcie wszystkich dzieci z marszałkiem i dyrektor Izabelą Stelmańską Nawet w urzędzie dzieci...
  • Dziewczynka podnosi pytająco rękę do góry, marszałek z mikrofonem odpowiada Pytań do marszałka nie...

Nawet odpoczywając od zajęć szkolnych, można się wiele nauczyć. Szansę na to daje udział w Zimowych Warsztatach Rozwoju Kompetencji.

 

Inspirująco w stolicy

Podczas ferii młodzież poznaje ciekawe i ważne miejsca w Warszawie. To okazja do odwiedzenia m.in. instytucji reprezentujących władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Dzieci miały też okazję poznać od zaplecza samorząd województwa. O Mazowszu i codziennej pracy na rzecz wspólnoty regionalnej opowiedzieli im marszałek Adam Struzik oraz dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM Izabela Stelmańska. Dla uczestników przewidziano też mini konkursy wiedzy o Mazowszu z nagrodami.

 

– Teoria to nie wszystko. Ważne, by dzieciom wskazywać wartości, którymi powinny kierować się w późniejszym, dorosłym życiu. Młodzi ludzie szybko chłoną otaczający ich świat, z ciekawością poznają nowe doświadczenia. Warto to wykorzystać, proponując im praktyczne zajęcia, angażujące w życie chociażby lokalnych wspólnot. Spotkania z samorządowcami są świetną tego formą. Cieszę się, że uczniowie mają możliwość przekonać się, jak informacje czerpane z książek przekładają się na życie każdego z nas. Wierzę, że ta wiedza pomoże im zrozumieć i docenić ideę samorządności – zauważył marszałek Adam Struzik.

 

O projekcie

Zimowe Warsztaty Rozwoju Kompetencji to inicjatywa dwóch organizacji pozarządowych: Federacji Inicjatyw Oświatowych oraz Fundacji Civis Polonus w ramach projektu „Z mazowieckiej szkoły w wielki świat”. Wspierają w ten sposób nauczycieli i uczniów w podniesieniu poziomu kluczowych kompetencji – matematyczno-przyrodniczych, społeczno-obywatelskich, informatycznych i umiejętności uczenia się oraz postaw i umiejętności ważnych na rynku pracy: współpracy, innowacyjności, kreatywności, przedsiębiorczości. W inicjatywie biorą udział małe szkoły z obszarów wiejskich w podwarszawskiej gminie Czosnów w powiecie nowodworskim. Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020, Oś Priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie: 10.1.2 Edukacja ogólna w ramach ZIT.

 

Liczba wyświetleń: 531

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.