Aktualności

Z kolędą …

2018.01.22 09:35 , aktualizacja: 2018.01.23 12:42

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Zespół Brathanki podczas koncertu w tle prezbiterium i efekty świetlne Koncert zespołu Brathanki...
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i przedstawiciele władz gminy Łaskarzew Zespół Brathanki podczas...
  • kościół w Łaskarzewie, licznie zgromadzeni mieszkańcy Koncert w kościele pw....

Mieszkańców Łaskarzewa nie opuścił jeszcze świąteczny nastrój. Bożonarodzeniową atmosferę przedłużył koncert kolęd i pastorałek.

 

Muzyczna tradycja

Kolędy i pastorałki to najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. W Polsce powstało ich najwięcej i tylko w naszej tradycji śpiewamy je aż do lutego. W minioną niedzielę w łaskarzewskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego dominował głos znanej w całej Polsce grupy Brathanki. Artyści zaprezentowali ciekawe aranżacje popularnych, świątecznych melodii. Mieszkańcy także chętnie włączali się do wykonywania poszczególnych utworów. Miłą niespodzianką był muzyczny prezent, jaki otrzymali obecni na koncercie seniorzy – w ten wyjątkowy sposób zaakcentowano Dzień Babci i Dziadka. Nie zabrakło też życzeń oraz tradycyjnego sto lat.

 

– Wspólne spotkania zawsze pomagają w integracji lokalnego społeczeństwa, są też okazją do propagowania i kultywowania polskiej tradycji. Cieszę się że mogłam z Państwem spędzić ten czas – podkreśliła wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska.

 

Organizacja inicjatywy została wsparta przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą 10 tys. zł. 

 

Liczba wyświetleń: 328

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.