Aktualności

Brok w świetle jupiterów

2018.01.29 15:40 , aktualizacja: 2018.02.27 12:25

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • projekt graficzny sali po modernizacji Wizualizacja inwestycji...
  • prace remontowe w sali widowiskowej w Broku Sala widowiskowa w trakcie...
  • Obiekt po kompleksowej...
  • Przemawia członek zarzadu Elżbieta Lanc Otwarcie zmodernizowanego...
  • sala widowiskowa; na widowni przedstawiciele samorzadu województwa, lokalnych władz i mieszakńcy gminy Brok Otwarcie zmodernizowanego...

W Broku można już w pełni korzystać z oferty przygotowanej przez dom kultury – dobiegła końca modernizacja sali widowiskowej. W uroczystym otwarciu wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Gmina Brok uzyskała dofinansowanie na realizację zadania „Rozwój oferty kulturalnej Gminy Brok dzięki dostosowaniu i udostępnieniu przestrzeni wykorzystywanej na cele kulturalne” w ramach Działania 5.3. Dziedzictwo kulturowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

– Kultura jest przestrzenią, w której człowiek może odkrywać pokłady energii. Sala Widowiskowa w Broku nabrała nowego charakteru, nowego blasku. To przestrzeń dla dialogu między kulturą, sztuką i edukacją. To ważna inwestycja dla lokalnej społeczności, także dla promocji Broku i artystycznych spotkań – powiedziała podczas otwarcia członek zarządu Elżbieta Lanc. 

 

Jakie prace?

Kompleksowo wyremontowano salę widowiskową wraz z zapleczem sanitarnym oraz hol wejściowy. Pojawiło się nowe wyposażenie, m.in. meble, oświetlenie sceniczne, nagłośnienie i zestaw multimedialny do projekcji filmów. W planach jest również przygotowanie dodatkowej podstrony internetowej, na której będzie można znaleźć historyczne fotografie, a także odbyć wirtualny spacer po inwestycji. Zamontowano też monitoring. Całkowity koszt projektu wyniósł 836 544,92 zł z czego dofinansowanie z RPO WM – 580 562,17 zł. 

 

Liczba wyświetleń: 573

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.