Aktualności

Dla ludzi i środowiska

2018.02.02 14:00 , aktualizacja: 2018.02.02 16:26

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Na zdjęciu widzimy beneficjentów i przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego podczas podpisywanie umów. Załozenia projektu...
  • Na zdjęciu na stole leży czek, uczestnicy podpisania stoją. I jeszcze podpis na czeku...
  • Przedstawiciele zarządu i beneficjent pozują do zdjęcia z czekiem Pamiątkowy czek trafi do...

Dzięki funduszom unijnym siedem szkół z gminy Siedlce przejdzie kompleksową termomodernizację, a w siedleckim szpitalu pacjenci ze schorzeniami kardiologicznymi będą mogli korzystać z nowego sprzętu. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

 

Nowa aparatura

Nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy, niezbędny przy leczeniu schorzeń kardiologicznych, trafi do Samodzielnego Publicznego Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach. W planach jest zakup m.in. aparatu RTG, stołu operacyjnego, echokardiografu, aparatu EKG, zestawu Holtera, defibrylatora, monitora parametrów życiowych, zestawu do koagulacji, czy zestawu reanimacyjnego. W taką aparaturę medyczną wyposażone zostaną: Ośrodek Implantacji Stymulatorów i Defibrylatorów, Ośrodek Intensywnej Terapii Kardiologicznej oraz Ośrodek Kontroli Stymulatorów i Defibrylatorów. Dzięki realizacji projektu poprawi się opieka nad osobami cierpiącymi na choroby układu krążenia.

Standard posiadanej przez szpital infrastruktury przekłada się na jakość i dostępność wykonywanych procedur. Lepsza aparatura diagnostyczna pozwoli na wcześniejsze wykrywanie chorób układu krążenia i leczenie ich w sposób nieinwazyjny. Zwiększy się też komfort pracy personelu medycznego – zauważyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Oszczędnie i ekologicznie

Kompleksową termomodernizację przejdzie siedem szkół w gminie Siedlce: w Białkach, Golicach, Nowych Iganiach, Pruszynie, Stoku Lackim, Strzale oraz Żelkowie-Kolonii. Wszystkie budynki zostaną docieplone. Oprócz tego wymienione będą okna i drzwi zewnętrzne. W pięciu budynkach szkolnych zainstalowane zostaną również panele fotowoltaiczne oraz energooszczędne oświetlenie. Natomiast w placówkach w Golicach i Pruszynie dodatkowo ocieplone będą podłogi. Realizacja projektu to przede wszystkim ograniczenie strat ciepła, a tym samym zmniejszenie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej. Na ten cel gmina Siedlce pozyskała blisko 5,5 mln zł.

Aż siedem szkól przejdzie prawdziwą metamorfozę. I to nie tylko zewnętrzną. Przede wszystkim nowoczesne rozwiązania związane z odnawialnymi źródłami energii pozwolą na zmniejszenie kosztów utrzymania budynków, a także pozwolą ograniczyć lokalne zanieczyszczenie powietrza związane z niską emisją – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 529

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.