Aktualności

Lepsza komunikacja w powiecie łosickim

2018.02.02 16:20 , aktualizacja: 2018.02.05 12:55

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • na zdjeciu wodoczny kręty odcinek drogi powiatowej nr 2033W Nowe znaki pionowe i...
  • zmodernizowana droga w powiecie łosickim, w miejsowości Huszlew Zadbano też o zjazdy na...
  • symboliczne przecięcie wstęgi Uroczyste oddanie do użytku...

Nowe oblicze zyskała droga powiatowa nr 2033W Próchenki–granica województwa (Łuby)–granica województwa (Krawce)–Mostów–Krzywośnity–Huszlew na odcinku Mostów–Krzywośnity. To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Huszlew, którzy na co dzień korzystają z tego ciągu komunikacyjnego.

 

Jakie prace?

Roboty objęły odcinek o długości 4,09 km. Droga zyskała nową nawierzchnię, podbudowę, pobocza i rowy odwadniające. Zmodernizowano również chodnik i skrzyżowania. Pomyślano także o rolnikach, którym zapewniono dogodny dojazd do pól. Nowe oznakowanie pionowe i poziome wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

 

– Cieszę się, że kolejny odcinek drogi będzie bezpieczniejszy dla wszystkich użytkowników ruchu. Dziękuję też wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. 

 

Środki na inwestycje

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej VII „Rozwój regionalnego systemu transportowego”, Działania 7.1 „Infrastruktura drogowa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Całkowita wartość projektu wyniosła 5 718 855,76 zł, dofinasowanie dla powiatu – 3 431 313,45 zł.  

 

 

Artykuły powiązane

Przebudowane drogi w powiecie łosickim

13-12-2017
Mieszkańcy i podróżujący po wschodnim Mazowszu mogą już korzystać z przebudowanych, komfortowych przejazdów.
więcej

Liczba wyświetleń: 255

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.