Aktualności

Przyjaciel Płońska

2018.02.06 10:40 , aktualizacja: 2018.02.06 12:27

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

w rzędzie stoi kilka statuetek Płońskie Wieże Płońskie wieże (fot. Emil...
w dwóch rzędach stoją laureaci Płońskich Wież Marszałek Adam Struzik z...

Płońskie Wieże to wyróżnienia przyznawane osobom, które od lat rozsławiają Płońsk, budują jego pozytywną markę, odnoszą sukcesy i zarażają swoją pasją innych. W tym roku specjalna Wieża trafiła do marszałka Adama Struzika.


Gospodarz gali, burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik podziękował marszałkowi Adamowi Struzikowi „za jego tytaniczną pracę, jaką wkłada w rozwój Mazowsza, którego częścią jest Płońsk”.

W laudacji czytamy m.in. „(…) Kiedy nasz laureat stał na czele Samorządu Województwa Mazowieckiego miasto Płońsk pozyskało  w perspektywie 2007–2013 blisko 41 mln zł, i pozyska – mamy nadzieję – przynajmniej tyle samo w obecnej.  Do tej pory najwięcej na obwodnicę wschodnią, a także na obiekt Miejskiego Centrum Kultury, w którym właśnie się znajdujemy”.

 

– Praca w samorządzie daje radość współtworzenia i budowania. Najważniejsze, by kierować się w niej dobrem wspólnym, samorządnością, solidarnością oraz pomocniczością. Trzeba też pamiętać, że człowiek sam niewiele zdziała, ale we wspólnocie tkwi olbrzymi potencjał – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

 

Statuetki

Nawiązują do herbu miasta Płońska. Zaprojektował je i wykonał artysta plastyk Marek Zalewski. Symbolizują dążenie do celu, pokonywanie barier, szukanie pionierskich rozwiązań oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności. Trafiły do osób i instytucji wyróżnionych m.in. za osiągnięcia w sporcie, kulturze, gospodarce i ekologii. Wybrano także społecznika roku. Została nim Monika Zimnawoda, przewodnicząca TDP Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.

 

Liczba wyświetleń: 414

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.