Aktualności

Fundusze z UE na poprawę efektywności energetycznej

2018.02.08 09:35 , aktualizacja: 2018.02.08 15:17

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

przy stole siedzą i umowy podpisują wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz Umowę na realizację...
dziennikarze stoją z mikrofonami i sprzętem nagrywającym wokół przedstawicieli gminy Zbuczyn Konferencja prasowa z...

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt związany z kompleksową modernizacją energetyczną budynków oświatowych w gminie Zbuczyn otrzyma ponad 2,8 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz.

 

Jakie prace?

Zespół Szkół w Zbuczynie, Zespół Szkół Niepublicznych w Borkach-Wyrkach oraz Szkoła Podstawowa w Czuryłach z siedzibą w Cielemęcu przejdą kompleksową termomodernizację. Prace remontowo-budowlane obejmą m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów i stropów oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Energia do podgrzewania ciepłej wody pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych. W obiektach pojawią się pompy ciepła. W ramach oszczędności energii elektrycznej istniejące oprawy oświetleniowe będą wymienione na energooszczędne (LED).

 

– Zastosowanie odnawialnych źródeł energii pomoże w walce z niską emisją. Mam też nadzieję, że projekt zwiększy świadomość ekologiczną lokalnej społeczności – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

–  Niska efektywność energetyczna budynków powoduje nadmierne zużycie energii cieplnej i energetycznej, co w rezultacie przekłada się na dużo wyższe koszty eksploatacji. Efektem realizacji projektu będzie zmniejszenie strat energii cieplnej i jej zapotrzebowania – dodała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 332

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.