Aktualności

Inwestycje w bezpieczeństwo w Kampinosie

2018.02.19 13:20 , aktualizacja: 2018.02.19 15:42

Autor: Oprac. WKZ, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • samochód strażacki z odświętnymi szarfami Dzięki środkom z RPO WM...
  • wstęgę przecina marszałek z pomocą małego chłopca Chodnik wzdłuż ruchliwej...
  • droga i przylegający do niej chodnik Tak prezentuje się...
  • marszałek i zgromadzeni mieszkańcy chwile po przecięciu symbolicznej wstęgi Mieszkańcy Komorowa licznie...
  • część osób uczestniczacych w spotkaniu - siedzą przy stole Uczestniczyli także w...
  • marszałek odpowiada na pytania dziennikarzy w tle samochód strażacki Marszałek znalazł czas dla...
  • marszałek skłąda podpis w księdze Wpisał się także do księgi...

Marszałek Adam Struzik spotkał się z radnymi i sołtysami z gminy Kampinos. Powodem było przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Stare Gnatowice oraz oddanie do użytku prawie trzykilometrowego chodnika przebiegającego przez Kampinos i Komorów.

 

Bezpiecznie na drodze…

Nowy chodnik powstał wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 580. Jego budowa była możliwa dzięki środkom z budżetu województwa. Na ten cel przeznaczono blisko 3,5 mln zł.

 

– W tym roku z budżetu Mazowsza przeznaczymy aż 570 mln zł na modernizację dróg wojewódzkich. Chcemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo podróżnych zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych. To bardzo ważne inwestycje, ale i kosztowne. Stąd nasza decyzja, by m.in. tu powstał chodnik łączący dwie miejscowości – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

… i w czasie żywiołów

Druhowie z OSP Stare Gnatowice otrzymali natomiast średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes Atego. Samorząd Mazowsza do jego zakupu dołożył 200 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły, m.in. z RPO WM 2014–2020 i WFOŚiGW. Gmina Kampinos zakupiła do samochodu specjalistyczny sprzęt.

 

W szeregach jednostki służą druhowie uhonorowani tytułami strażaka miesiąca. Są to m.in. Jarosław Wróblewski – Strażak Miesiąca Listopada 2017, Paulina Zygmunciak ­ Strażak Miesiąca Lutego 2016, Krzysztof Radkowski – Strażak Miesiąca Lutego 2015, oraz Marek Bugaj – Strażak Miesiąca Grudnia 2011.

Liczba wyświetleń: 390

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.