Aktualności

Komfortowo z Raciąża do Zawidza

2018.02.23 14:45 , aktualizacja: 2018.03.06 15:40

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Dofinansowanie otrzyma powiat płoński Przemawia starosta płoński...
  • Umowę podpisali Adam Struzik, Andrzej Stolpa i Elżbieta Grodkiewicz Od lewej: Marcin Wajda,...
  • Umowę podpisano w siedzibie starostwa powietowego Uroczystość podpisania...

Ponad 1,2 mln zł na przebudowę drogi otrzyma powiat płoński. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali marszałek Adam Struzik, starosta płoński Andrzej Stolpa oraz członek zarządu powiatu Elżbieta Grodkiewicz.

 

Komunikacja ułatwia życie

Według danych GUS z 2015 r. na Mazowszu jest blisko 14 tys. km dróg powiatowych. To aż 38 proc. wszystkich dróg w naszym regionie. Są to drogi ważne, szczególnie dla mieszkańców, którzy codziennie dojeżdżają do pracy czy szkoły. Dzięki Mazowieckiemu Instrumentowi Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” samorządy miały szansę sięgnąć po znaczne dofinansowania do inwestycji drogowych.

 

 

– Spójne skomunikowanie ze sobą poszczególnych miejscowości ma istotne znaczenie dla przyszłości naszego regionu i jest jednym z głównych celów, jakie stawia przed sobą Samorząd Województwa Mazowieckiego. Drogi powiatowe są nie tylko gwarantem rozwoju gospodarczego Mazowsza, ale także mają ogromny wpływ na poprawę jakości życia jego obywateli. Dzięki nim w istotny i zauważalny sposób wzrasta funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych w regionie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Zakres prac

Powiat płoński otrzyma ponad 1,2 mln zł wsparcia z budżetu województwa mazowieckiego na przebudowę drogi powiatowej nr 3743W Zawidz–Osiek–Włostybory–Koziebrody–Raciąż. Cała inwestycja będzie kosztowała przeszło 2,1 mln zł.

 

W ramach przebudowy drogi wykonana będzie nawierzchnia bitumiczna (warstwa wiążąca i ścieralna), chodniki, wyniesione przejście dla pieszych, zjazdy z kostki betonowej i kruszywa łamanego. Powstaną szerokie pobocza, a bezpieczeństwo zapewni oznakowanie pionowe i poziome.

 

Konsekwentne działanie

Jak podkreśla dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich UMWM Marcin Wajda, Mazowiecki instrument Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym zaznaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu to uzupełnienie od lat prowadzonych przez samorząd Mazowsza działań. Wiele udało się zrobić również dzięki środkom unijnym. Tylko w ramach RPO WM 20072013 do mazowieckich beneficjentów trafiły ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych jest około 145 mln zł.

 

Liczba wyświetleń: 475

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.