Aktualności

Kardiologia w Radomiu dofinansowana

2018.03.09 15:10 , aktualizacja: 2018.03.19 10:38

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Członek zarządu Rafał Rajkowski i jeden z sygnatariuszy ściskaja sobie ręce Umowa i symboliczny czek...
Członek Zarządu Rafał Rajkowski przemawia do mikrofonu podczas konferencji. Obok niego siedzą sygnatariusze umowy Podpisana umowa to 18...

Nowy sprzęt, urządzenia i aparatura medyczna – już wkrótce zasilą oddział kardiologii w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Placówka otrzyma ponad 1,5 mln zł w ramach RPO WM 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski i dyrektor szpitala Marek Pacyna.

 

Dzięki unijnemu dofinansowaniu do oddziału kardiologicznego radomskiego szpitala miejskiego trafi nowe wyposażenie. Środki zostaną przeznaczone na zakup 18 nowych aparatur i sprzętu medycznego przeznaczonego do diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Dzięki projektowi szpital zyska, m.in. cyfrowy aparat RTG z ramieniem „C”, system telemetrii 3-4 stanowiskowy, echokardiograf 4D z wysokiej rozdzielczości głowicą przezprzełykową, system Holter EKG z możliwością rejestracji 3 i 12 kanałów z 8 rejestratorami zapisu ciągłego oraz rejestratorem zdarzeniowym, a także system Holter ciśnieniowy z 2 rejestratorami i kardiologiczny stół pionizacyjny do testów pochyleniowych.

– Dzisiejsza umowa to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy korzystają z usług Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Inwestycja ta to wyraz troski o jakość i dostępność usług medycznych. Nowocześnie wyposażona placówka sprawi, że przebywający tu chorzy szybciej będą wracać do zdrowia. Jestem przekonany, że to nie ostatnia podpisana umowa w ramach RIT-u dla miejskiej placówki. Gratuluję też skuteczności w aplikowaniu o środki unijne – powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Nowy sprzęt – nowa jakość

Inwestycja w nowy sprzęt wzmocni potencjał oddziału kardiologicznego w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, szczególnie w obszarze zabiegów implantacji oraz diagnostyki zaburzeń rytmu, niewydolności serca i innych chorób kardiologicznych. Realizacja projektu poprawi także dostęp do świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacji kardiologicznej.

Liczba wyświetleń: 380

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.