Aktualności

Sierpeckie muzeum najbardziej interesującym skansenem w Polsce

2018.03.20 11:50 , aktualizacja: 2018.04.05 14:23

Autor: Jarosław Asztemborski, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • mazowiecki krajobraz z wierzbami Pobierz: mazowiecki krajobraz z wierzbami Muzeum w Sierpcu to też...
  • scansen w Sierpcu, grupa dzieci podczas przjeżdżki wozem na terenie skansenu Pobierz: scansen w Sierpcu, grupa dzieci podczas przjeżdżki wozem na terenie skansenu Na młodych odkrywców...
  • przy stole siedzą dzieci, robią wycinanki pod okiem instruktorki Pobierz: przy stole siedzą dzieci, robią wycinanki pod okiem instruktorki Dzieci i młodzież korzystać...
  • ekspozycja muzealna, lampa naftowa na tle okna Pobierz: ekspozycja muzealna, lampa naftowa na tle okna Muzeum w Sierpcu...

Zdecydowali o tym internauci w plebiscycie Best for School Travellers in Poland 2017. Podczas blisko czterech miesięcy trwania akcji głos oddało kilka tysięcy czytelników portalu. To oni wskazali najlepsze i najciekawsze miejsca oraz firmy w obszarze turystyki szkolnej.

 

Podróże z klasą

To platforma gromadząca informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych, wydarzeniach kulturalnych, historycznych, folklorystycznych i eventach w całym kraju. Jest to baza pomysłów na wycieczki dla uczniów, nauczycieli i rodziców poszukujących nietuzinkowych przeżyć łączących edukację z przygodą.

 

Startuj przygodo

Z końcem lutego zakończyła się pierwsza edycja ogólnopolskiego plebiscytu Best for School Travellers in Poland 2017. Jego ideą było wyłonienie i promocja najlepszych, wyróżniających się inicjatyw oraz instytucji posiadających wyjątkową ofertę dla dzieci i młodzieży. Internauci wybierali spośród jedenastu kategorii, m.in. „Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze przyroda, technika i nauka”, „Najbardziej interesujące obiekt historyczny”, „Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla uczniów” i „Najbardziej interesujący skansen”. Sierpeckie muzeum uzyskało nominacje w dwóch ostatnich. Dalej decydowali internauci. Po bardzo wyrównanej walce Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uznano za najbardziej interesujący skansen w Polsce (zdobyło 16,2 proc. wszystkich głosów).

 

– To wielkie wyróżnienie dla placówki i osób ją tworzących. Ogrom pracy włożonej w przygotowanie zajęć, warsztatów i oprowadzanie dzieci oraz młodzieży został po raz kolejny doceniony przez najważniejszych jurorów – samych zwiedzających. Jesteśmy dumni, że możemy razem z nimi tworzyć tak niezwykłe miejsce. Mamy jednocześnie świadomość, że to wyróżnienie jest wyzwaniem do tworzenia jeszcze bardziej angażujących i ciekawszych propozycji. Postaramy się nie zawieść tych oczekiwań. Już teraz pracujemy nad nowymi zajęciami i ścieżkami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży – mówi dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski.

 

Skansen w Sierpcu

Wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej to prawdziwa podróż do przeszłości, zaskakujące odkrycia, a przede wszystkim inspirujące spotkanie z rodzimą historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX w. do tego zróżnicowana i bogata oferta muzealnej szkoły, wystawy oraz imprezy plenerowe.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania muzeum i odkrywania folkloru Mazowsza. Dla każdego może to być prawdziwa podróż w czasie do świata zapomnianych tradycji, obrzędów, wierzeń i rzemiosł.

 

 

Liczba wyświetleń: 1511

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.