Aktualności

Willa Millera w Piastowie będzie odnowiona

2018.03.26 12:40 , aktualizacja: 2018.04.18 15:26

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • burmistrz, członek zarządu i skarbniczka gminy trzymają czek Symboliczny czek...
  • przy stole siedzi Elżbieta Lanc i Grzegorz Szuplewski Dzisiejsza wizyta w...
  • dokumenty podpisuje Grzegorz Szuplewski Umowę podpisuje burmistrz...
  • Elżbieta Lanc podpisuje dokumenty W imieniu Zarządu...

Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z UE w ramach RPO WM 20142020 oraz budżetu państwa. Obejmuje ona rewitalizację dworku, parku oraz przebudowę targowiska miejskiego w Piastowie.

 

 

Podpisy złożone

Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski.

 

– To wyjątkowe wydarzenie dla Piastowa. Dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej możliwe są inwestycje, na które trudno zabezpieczyć fundusze w budżecie miasta. W pierwszej kolejności samorządy zmuszone są realizować inwestycje związane z infrastrukturą, remontem dróg czy budową kanalizacji. W dalszych planach dopiero pojawiają się projekty dotyczące rewitalizacji obiektów. Dzisiejsza umowa pozwala władzom Piastowa skrócić czas oczekiwania na wykonanie zadania, a tym samym przyspiesza udostępnienie obiektów mieszkańcom – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Mieszkańcy liczną na efekty

Do Piastowa trafi ponad 5,4 mln zł unijnego wsparcia na wykonanie kapitalnego remontu i modernizacji tzw. Willi Millera oraz otaczającego ją parku. Budynek, ze względu na zły stan techniczny, jest obecnie nieużytkowany. Docelowo stanie się m.in. siedzibą filii biblioteki publicznej, harcerstwa wraz z „harcówką”, domu dziennego pobytu dla seniorów oraz ogólnodostępnej świetlicy środowiskowej Centrum Dialogu „Pokolenia”.

 

W ramach projektu zmodernizowany zostanie także teren targowiska (w rejonie ul. Lwowskiej i al. Krakowskiej). Prace obejmą remont nawierzchni wzdłuż pawilonów, placów postojowych, przebudowę parkingu, budowę odwodnienia, a także zagospodarowanie zieleni.

 

– Piastów to miasto o dużej gęstości zaludnienia (3 tys. osób na metr kwadratowy), która plasuje nas na drugiej pozycji w kraju, tuż za Legionowem. Dlatego potrzeb społecznych mamy naprawdę sporo. Z utęsknieniem czekaliśmy na podpisanie dzisiejszej umowy na rewitalizację willi. Ruszamy teraz niezwłocznie z projektem i mam nadzieję, że za kilkanaście miesięcy poznamy nowe oblicze obiektu – wyjaśnia burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski.

Liczba wyświetleń: 730

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.