Aktualności

Bezpieczniej w gminie Sienno

2018.03.26 10:05 , aktualizacja: 2018.03.27 08:55

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

w kilki rzędach stoją uczniowie szkoły podstawowej w Kochanówce Uczniowie szkoły w...
grupa najmłodszych uczniów siedzi na sali gimnastycznej; zestawy odblakowe ręcza im członek zarządu Rafał Rajkowski Członek zarządu Rafał...

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kochanówce (gmina Sienno).

 

Promujemy bezpieczeństwo

Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Wszystkie dzieci wzięły udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomiu omówili tematykę zawartą w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”, natomiast strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Można było także wypróbować swoje siły na torze do jazdy jednośladem. Jak się okazało, zadanie nie należało do najłatwiejszych.

 

– Promowanie noszenia zestawów odblaskowych spowodowało znaczny spadek liczby wypadków z udziałem pieszych w naszym regionie. Bardzo się cieszę, że mazowieckie gminy tak chętnie uczestniczą w tym projekcie – powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Odblask – Twoje bezpieczeństwo

Ideą akcji jest uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Członek zarządu Rafał Rajkowski wraz z zastępcą dyrektora radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Zbigniewem Mazurkiewiczem przekazali wszystkim uczestnikom kampanii zestawy elementów odblaskowych, ufundowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ich skład wchodzą cztery elementy – dwie opaski zapinane na rękę oraz dwie zawieszki.

Liczba wyświetleń: 284

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.