Aktualności

Mazowsze zaśpiewało w Siedlcach

2018.03.26 10:30 , aktualizacja: 2018.03.27 09:58

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Artyści stoją na schodach prezbiterium oczekując na rozpoczęcie występu. Zespół „Mazowsze” w...
  • Artyści stoją na schodach prezbiterium oczekując na rozpoczęcie występu. Barwne ludowe stroje i...
  • Na zdjęciu widać w pozycji stojącej wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską, Dariusza Stopę – starostę siedleckiego i Wójta Gminy Siedlce Henryka Brodowskiego. Koncertu wysłuchali...
  • Słuchacze siedzą w ławkach czekając na rozpoczęcie koncertu. Zajęte jest również miejsce na chórze. Zainteresowanie koncertem...

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego można było wysłuchać wielkopostnego koncertu w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE im. Tadeusza Sygietyńskiego. Wśród słuchaczy była wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

W skupieniu i zadumie

Zespół Mazowsze znany jest – zarówno w kraju, jak i za granicą – z występów folklorystycznych i promowania polskiej kultury. Siedlecki koncert był niecodziennym wydarzeniem. Tym razem „Mazowsze” poruszyło licznie zebranych słuchaczy pięknym wykonaniem utworu Wolfganga Amadeusza Mozarta „Requiem”. Barwne ludowe stroje i poważna muzyka – jak się okazało to połączenie także doskonale współgra nawet z pełnym zadumy przeżywaniem Wielkiego Postu. Przed siedlecką publicznością wystąpili: Katarzyna Miąsik – sopran, Anna Łukawska – mezzosopran, Andrei Baravik – tenor, Karol Skwara – bas oraz Chór i Orkiestra PZLPiT „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego pod batutą Jacka Bonieckiego. Koncert cieszył się wielkim zainteresowaniem. Dla wielu koncert „Mazowsza”, w tej nietypowej aranżacji, był olbrzymim przeżyciem.

– Taki niecodzienny koncert jest dobrą okazją do chwili zadumy w ciągle pędzącym życiu. Wspaniale wykonany utwór Mozatra przez artystów z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE im. Tadeusza Sygietyńskiego, świadczy o ich profesjonalizmie i ogromnym talencie – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.   

Liczba wyświetleń: 320

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.